Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Ogłoszenia parafialne, Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, dn. 21 listopada 2021 r.

Niedziela, 21 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne, Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, dn. 21 listopada 2021 r.


1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, dla wierzących Parafian jest okazją do wdzięcznej modlitwy za miniony rok liturgiczny, w którym tak hojnie Bóg nam pobłogosławił. Chcemy dziękować za wszystkie łaski nam wyświadczone, zawierzając Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i za przyczyną Świętej Faustyny, naszą Ojczyznę, naszą Parafię, nasze rodziny i nas samych.

2Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Zwyczajem poprzednich lat, w dni powszednie gromadzimy się na Roratach o godz. 6.30. Pół godziny przed Roratami Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Dla dzieci uczestniczących w Mszach św. ku czci Matki Bożej przewidziane są miłe i wymowne upominki.

3. Adwentowa Spowiedź odbędzie się w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli 7 grudnia, we wtorek. Módlmy się już dziś w intencji dobrej Spowiedzi, dla siebie i swoich najbliższych.

4.  Od kilku dni gromadzimy się w Sanktuarium w Godzinę Miłosierdzia na modlitwie o pokój na wschodniej granicy Polski, za czuwających nad bezpieczeństwem kraju: Straż Graniczną, wojsko i służby mundurowe, a także za mieszkańców strefy przygranicznej dotkniętych bezpośrednio konfliktem. Przez modlitwę stawiamy zaporę agresji wywołanej przez wschodnich sąsiadów. 

5. W II Niedzielę Adwentu, 5 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.00, do grona ministrantów zostaną przyjęci czterej kandydaci. Na to ministranckie święto zapraszamy nie tylko rodziców i dziadków, ale również Czcigodnych Wychowawców i Nauczycieli. Chłopców, którzy do tej pory wiernie służyli Panu Jezusowi przy ołtarzu, polecamy w naszych modlitwach, życząc umiłowania całym sercem każdej Mszy świętej.

6. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórów kościelnych, zespołów śpiewaczych i wszelkich muzyków. Wszystkim grającym i śpiewającym: orkiestrom OSP, zespołowi ludowemu „Świniczanki” i chórowi „Cantabile”, zespołowi bez nazwy, siostrze Organistce i wszystkim posługującym swoim śpiewem przy ambonie – wszelkich łask Bożych i radości ze śpiewania na chwałę Bogu.

7. W poniedziałek rozpoczyna się Nowenna do św. Andrzeja Boboli, Głównego Patrona Polski. Zakończenie w sobotę, 30 listopada. Nowenna ma na celu uproszenie u Boga łaski zwycięstwa prawdy i miłości w Narodzie Polski. Każdego dnia odmawiamy Litanię do św. Andrzeja i na zakończenie „Pod Twoją obronę”. Do wspólnej modlitwy zapraszają Wojownicy Maryi, na czele z ks. Dominikiem Chmieleckim.

8. Osobom pamiętającym o swoim proboszczu i wspierającym modlitwą z racji imienin, serdeczne podziękowania. W intencji tych wszystkich życzliwych dusz, została ofiarowana poranna Msza św., sprawowana w Uroczystość Chrystusa Króla.

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU:
 

I Niedziela Adwentu,
28 listopada:

8.30,  11.00  i 16.00

W dni powszednie,
od poniedziałku do soboty

RORATY:
6.30

II Niedziela Adwentu,
5 grudnia:
8.30, 11.00 i 16.00

GODZINKI KU CZCI
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY:

od poniedziałku do soboty:
6.00

GODZINA MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.00,
w niedziele: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i nabożeństwem różańcowym.
 

 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132