Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Ogłoszenia parafialne na, I Niedziela Adwentu, dn. 28 listopada 2021 r.

Niedziela, 28 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na, I Niedziela Adwentu, dn. 28 listopada 2021 r.


1. Pierwsza Niedziela Adwentu otwiera nowy rok liturgiczny. Zawierzmy swoje życie Najświętszej Maryi Pannie, którą Pismo Święte nazywa „pełną łaski”.

2. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty. Roraty, które w tym roku dla potrzeb duszpasterskich zatytułowane są „Droga do Betlejem”, to wspaniała okazja aby wraz z Maryją i Józefem z Nazaretu przemierzyć drogę do Betlejem. Prowadzić będzie sam Anioł Gabriel, który jak niebieski GiePeEs wskazywał będzie podróżującym: „skręć w prawo”, „zawróć o ile to możliwe”. W drogę!

3. Roraty od poniedziałku do soboty każdego dnia o godz. 6.30, poprzedzone „Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny” o godz. 6.00. Pamiętajmy o lampionach. A może trochę więcej odwagi pomoże nam zabrać światełko Boże ze świątyni i ulicami naszej wioski zanieść je do naszych domów.

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.30 poświęcenie świec „Caritas” – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Świeca duża - w cenie 17 zł, świeca mała - w cenie 7 zł. Ofiary za świece uprzejmie prosimy wrzucać do metalowej skarbony.

5. W następną niedzielę poświęcenie opłatków na wigilijne stoły. W tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach; można je odebrać w kościele. Ofiary złożone przy tej okazji - podobnie jak za świece „Caritas” - uprzejmie proszę wrzucać do metalowej skarbony. Przeznaczone są w całości na renowację bocznego ołtarza z obrazem Świętego Józefa.

6. Rok poświęcony Świętemu Józefowi będzie miał swoje uroczyste zakończenie 8 grudnia. Jednym z błogosławionych owoców tego świętego czasu jest „Modlitewnik czcicieli św. Józefa”, który dotarł do każdej rodziny naszej Parafii. Od tego czasu, w wielu domach, odmawiana jest codziennie Litania do naszego Świętego.

7. Kolejnym błogosławionym owocem Roku Świętego Józefa jest powrót bocznego ołtarza z obrazem Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W minioną sobotę został on zainstalowany po kilku miesiącach prac konserwatorskich. W górnej części odnowionego ołtarza umieszczono obraz z wizerunkiem św. Gotarda, głównego Patrona Parafii. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, po przeprowadzonych w najbliższej przyszłości pracach renowacyjno-konserwatorskich, powróci na swoje dawne miejsce, do głównego ołtarza ze starej części kościółka. Przed obrazem Najświętszej Maryi Panny, wystawionym w głównym ołtarzu, modliła się Święta Faustyna i wiele pokoleń Parafian. Zakończenie prac renowatorskich związanych z głównym ołtarzem przewidzieno na połowę sierpnia 2022 roku.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. Okazja do Spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 15.00 do godz. 17.00.

9. Spowiedź adwentowa we wtorek 7 grudnia. Na Spowiedzi będzie kilku księży z dekanatu.

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 

III Niedziela Zwykła,
23 stycznia 2022 r.:
8.30,  11.00  i 16.00

Poniedziałek:
7.30

Wtorek, środa, czwartekpiątek i sobota:
17.00

IV Niedziela Zwykła,
30 stycznia 2022 r.:
8.30,  11.00  i 16.00

 

GODZINA MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.00;
w niedziele
i uroczystości
: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i nabożeństwem różańcowym.
 

 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132