Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Ogłoszenia parafialne, VI Niedziela Wielkanocy, dn. 22 maja 2022 r.

Niedziela, 22 Maj 2022 r.

Ogłoszenia parafialne, VI Niedziela Wielkanocy, dn. 22 maja 2022 r.


1. W czwartek, Dzień Matki. Wszystkim mamom pragniemy wyrazić naszą niewypowiedzianą wdzięczność: za Waszą matczyną miłość, nieprzespane noce, łzę w oku, tajemniczy uśmiech, życiowe rady na całe życie, cierpliwość i wyrozumiałość, wytarte paciorki Różańca… Niech Waszym szczęściem będzie Boże błogosławieństwo i życie dzieci zgodne z wolą Bożą. W intencji najmilejszych Matek modlić się będziemy w tym szczególnym dniu w Godzinę Miłosierdzia i na wieczornej Eucharystii. Zapraszamy.

2. Dzień Matki to dobra okazja do wyrażenia słów pełnych wdzięczności pod adresem wszystkich, którzy gromadzą się na terenie Parafii na Nabożeństwach Majowych: w kościele i przy przydrożnych kaplicach i krzyżach. Niech Matka Boża otacza wszystkich płaszczem swej macierzyńskiej miłości.

3. W miniony czwartek miało miejsce spotkanie odnośnie dalszych prac konserwatorsko-restauracyjnych prowadzonych przy głównych ołtarzu ze starego kościoła. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi, kierownik prac konserwatorskich dzieł sztuki, właściciel firmy stolarskiej zaangażowanej w prowadzone roboty, oraz proboszcz Parafii. W „Protokole oględzin”, zapisano między innymi: „Obiekt w bardzo złym stanie, zaatakowany przez drewnojady, bardzo mocno przemalowany. Składak z różnych elementów pochodzących z innych ołtarzy, bądź wtórnie dorobionych. (…). Ustalono, iż należy wykonać zabiegi związane z konserwacją techniczną, w tym naprawy stolarskie, usunąć wtórne warstwy przemalowań do pierwszej najstarszej warstwy. (…). Następna komisja po oczyszczeniu obiektu”.

4. Prowadzone w poprzednich latach prace przy ołtarzach ze starej części kościółka były powierzchowne i w wedle oględzin, polegały tylko na zamalowaniu zabrudzonych części, bez poważniejszej ingerencji w spróchniałe i zainfekowane przez drewnojady części ołtarza. Prawdopodobnie taki stan rzeczy podyktowany był względami finansowymi. W związku z powyższym nasze plany o powrocie całego ołtarza w odnowionej szacie na urodziny Świętej Siostry Faustyny, trzeba odłożyć w czasie. Idąc za wskazaniami WUOZ w Łodzi, ołtarz będziemy odnawiali etapami, mając na względzie bieżące możliwości finansowe naszej Parafii. Planuje się aby na sierpniowe uroczystości powróciła mensa ołtarza (stół ołtarzowy) wraz z nowo wykonaną drewnianą podłogą.

5. W związku z powyższym słowa wdzięczności pod adresem wszystkich Parafian, którzy jeszcze pamiętają o prowadzonych pracach i wspierają je materialnie. Bóg Wam zapłać.

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których pobożni chrześcijanie modlą się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Nabożeństwo majowe i wieczorne Msza św. to dobra okazja, aby Panu Bogu z pokorą przedstawiać tę troskę.

7. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a najbliższy piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego.

8. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam na każdy dzień nowego tygodnia poświęconego Matce Bożej. Szczęść Boże.

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 XII NIEDZIELA ZWYKŁA,
19 czerwca 2O22 r.:

8.3O, 11.OO  i 16.OO

PIĄTEK,
Najświętszego Sreca Pana Jezusa,
24 czerwca 2O22 r.:

8.OO,  11.OO  i 18.OO

W pozostałe powszednie dni tygodnia:
18.OO.

 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA,
26 czerwca 2O22 r.:

8.3O, 11.OO  i 16.OO

* * *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.OO;
w niedziele
i uroczystości
: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu

NABOŻEŃSTWO 
CZERWCOWE
:

w Oktawie Bożego Ciała,
po Mszy św. o godz. 18.OO,
połaczone z procesją
;
w dni powszednie, o godz. 17.3O;
w niedziele i uroczystości, o godz. 15.2O.

 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132