Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Ogłoszenia parafialne, XX Niedziela Zwykła, dn. 14 sierpnia 2022 r.

Niedziela, 14 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne, XX Niedziela Zwykła, dn. 14 sierpnia 2022 r.


1. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jedno z największych i najważniejszych świąt dedykowanych Matce Bożej. Szanujący się gospodarz nie wyjedzie w tym dniu z robotą w pole lecz ze swoją rodziną przyjdzie na Mszę św., aby zaczerpnąć błogosławieństwa. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.3O, 11.OO i 16.OO.
   Przed błogosławieństwem poświęcenie kwiatów i ziół. Poświęcone bukiety zanieśmy także do naszych chorych i seniorów, którzy nie mogą w tym dniu przyjść do świątyni. Pamiętajmy o nich.

2. We wtorek wspomnienie św. Rocha i odpust w Chwalborzycach. Na uroczystą Sumę o godz. 12.00 zaprasza Ksiądz Proboszcz. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Chwalborzyc. Wyruszamy spod Sanktuarium o godz. 1O.OO. Oprócz różańców i śpiewników proszę zabrać ze sobą dobry humor i odzież na deszcz przeznaczoną.

3. Przed nami 117 rocznica urodzin i Chrztu Świętej Siostry Faustyny. Główne obchody w czwartą niedzielę miesiąca, czyli na 28 dzień sierpnia. Suma o godz. 12.OO, poprzedzona będzie procesją z relikwiami św. Faustyny; wyruszymy z Głogowca do Sanktuarium o godz. 1O.OO. Pozostałe Msze św. o godz. 8.3O i 17.OO.
   Po przyjściu do Sanktuarium koncert pt.: „Nadzieja woła głośniej…”, w wykonaniu artystów sceny warszawskiej. Zapraszamy.

4. W środę, 24 sierpnia, w domku narodzin Świętej, całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie poprzedzona procesją z Najświętszym Sakramentem. Wyruszamy z Sanktuarium po Mszy św. wieczornej sprawowanej o godz.18.OO. Na Mszę św. i oraz procesję eucharystyczną zapraszamy rodziny, które pragną w tym dniu dostąpić szczególnego błogosławieństwa. Następnego dnia, w czwartek, zakończenie adoracji o godz. 5.45 i uroczysta Eucharystia przy ołtarzu polowym, na placu przy domku św. Faustyny, o godz. 8.OO.

5. W minionych dniach, z myślą o ogrzewaniu kościoła podczas zbliżającej się zimy, napełniono zbiornik z gazem: 5.3OO litrów, za sumę 13.38O zł. Oby pani zima przyszła jak najpóźniej.

7. Jeszcze raz słowa wdzięczności za gościnę okazaną pielgrzymom z PP Elbląskiej; ofiarodawcom, wśród których: p. Cezary, darowizna w postaci pieczywa; p. Sławomir – ziemniaki; p. Dorota i Anna – jajka; firma „AGROMEX”. Szczególne podziękowania dla tych, którzy przygotowywali posiłek.
   Z przeprowadzonej zbiórki pozostało 4.O43 zł. Powyższą sumę przeznaczono na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

6. W miniony czwartek, po pracach renowacyjno-konserwatorskich, powróciła pierwsza część odnowionego ołtarza z łaskami słynącym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Jak to już wcześniej było ogłaszane, ołtarz odnawiany jest etapami. Pierwsza część ołtarza złożona: podziękowania pod adresem tych, którzy na ten cel swoje ofiary składają.
   W niedzielę, 4 września, po Mszach świętych, będziemy mieli okazję spotkać się z p. konserwator, której firma prowadzi prace renowacyjne przy naszym ołtarzu. Będzie można zapoznać się z zakresem prowadzonych robót, oraz zagadnieniami natury historycznej, związanymi z renowacją ołtarza. Już dzisiaj zapraszamy.

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,
25 września  2O22 r.:

8.3O, 11.OO  i 16.OO

Poniedziałek i środa:
7.3O.

Wtorek, czwartek i piątek:
18.OO.

Sobota:
8.OO.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,
2 października  2O22 r.:

8.3O, 11.OO  i 16.OO

* * *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.OO;
w niedziele
i uroczystości
: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i Różańcem.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE:
w dni powszednie o godz. 16.3O;
w niedziele
i uroczystości
: 
bezpośredni po Godzinie Miłosierdzia
,
około godz. 15.2O.
Wyjątkowo:
1 paździenika

o godz. 7.3O.

 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132