Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2023 r.

Niedziela, 01 Styczeń 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2023 r.


1. W ostatnim dniu starego roku, o godz. 9.34, odszedł do Boga śp. papież senior Benedykt XVI. Jako następca św. Piotra kierował Kościołem świętym niespełna 8 lat. Uroczystej Mszy świętej pogrzebowej, sprawowanej na Placu Świętego Piotra o godz. 9.30, przewodniczył będzie Jego Świątobliwość Papież Franciszek. Doczesne szczątki Benedykta XVI spoczną w Grotach Watykańskich. Jako wspólnota parafii narodzin i Chrztu św. Faustyny włączamy się całym sercem w modlitwę Kościoła, zanoszoną w intencji śp. papieża Benedykta.

2. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze święte jak w każdą niedzielę: o godz. 8.30, 11.00 i 16.00. W tym dniu błogosławimy kredę, kadzidło i wodę. Na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery Imion Świętej Rodziny lub Mędrców. W tym dniu nie ma postu.

3. W Objawienie Pańskie przypada dzień modlitw w intencji misji świętych. Ofiary złożone na tacę przeznaczamy na dzieło misyjne Kościoła; nakaz misyjny i troska o ewangelizację, skierowane są do wszystkich wierzących.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi pierwszopiątkowej od Godziny Miłosierdzia do wieczornej Mszy św.; wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przed Mszą św.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec, po Mszy św. o godz.7.30.

6. W następną niedzielę na Mszy św. sprawowanej o godz. 16.OO będziemy się modlić w intencji o Boże błogosławieństwo i liczne potomstwo dla małżonków, którzynie jeszcze mają, a są bardzo spragnieni dzieci. Zapraszamy na Eucharystię także rodziny i przyjaciół, aby wspólnie się modlić o dar potomstwa, przyzywając wstawiennictwa Świętej Faustyny. 

7. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy. Ład Boży”, zamieszczono ciekawy artykuł arcybiskupa Grzegorza Rysia, pt.: „Nie zmarnujmy kolędy!”. Pasterskie refleksje biskupa łódzkiego godne są uwagi przed nadchodzącą duszpasterską wizytą.

8. Po rozmowach i sugestiach niektórych Parafian odnośnie tegorocznej kolędy w naszej Parafii, ze względu na liczne infekcje i zachorowania, podjęto decyzję, że wizyta duszpasterska została nieco odłożona w czasie.

9. W bieżącym roku podczas kolędy, każda rodzina otrzyma okolicznościowy folder, pięknie ilustrowany, w którym znajdziemy między innymi odezwę Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego i zapowiedź dwóch wielkich wydarzeń, którymi w tym roku będą żyli wierni Kościoła Włocławskiego: Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej oraz Jubileusz 9OO-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej. W broszurze znajdziemy krótki opis historii diecezji, z ciekawą mapą i jej herbem, a także zdjęcia Świętych Kościoła włocławskiego i zapowiedź Nawiedzenia Matki Bożej w naszej Parafii.

1O. Zapraszamy na Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Bożonarodzeniowy spektakl zostanie wystawiony w sanktuarium, w następną niedzielę, po Mszy świętego o godz. 11.OO.

11. Czcigodnej Siostrze Almie, z racji przypadających w dniu dzisiejszym imienin, życzymy wszelkich łask Bożych i ludzkiej życzliwości, polecając w modlitwie Miłosierdziu Bożemu, pełnioną posługę we Wspólnocie Zakonnej i Parafii.

12. W czwartek, 5 stycznia, kolejny dzień Nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej Częstochowskiej naszej Parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.3O; po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski. Msza św. sprawowana będzie także w intencji o spokój duszy śp. Papieża Benedykta XVI w dniu Jego pogrzebu.

13. Niech Nowy Rok Pański przyniesie nam obfitość łask Bożych, pokój na świecie i w Ojczyźnie, a także błogosławione owoce Nawiedzenia Matki Bożej w naszych rodzinach i Parafii. Szczęść Boże.

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,
1 października 2O23 r.:
8.3O11.OO i 16.OO

Od poniedziałku do piątku:
17.OO

Sobota,
Uroczystość odpustowa
ku czci Świętej Faustyny
:

12.OO

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,
8 października 2O23 r.:

8.3O, 11.OO i  16.OO

*    *    *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.OO;
w niedziele: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i Różańcem
.
 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132