Siostry MB Miłosierdzia

              Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zostało obdarzone przez Opatrzność Bożą niezwykłym klejnotem, wspaniałą perłą, którą Pan Jezus sam  nazwał “swoją wybranką” (Dz. 400). To imię usłyszała siostra Faustyna z ust Króla Miłosierdzia w swojej rodzinnej świątyni w Świnicach Warckich. W roku Wielkiego Jubileuszu Narodzin Chrystusa Siostry zostały zaproszone do Parafii św. Faustyny, aby pomagały w głoszeniu Orędzia Miłosierdzia przybywającym tu z kraju i z zagranicy Pątnikom.

              Misję zakonów w Kościele można porównać do płuc w organizmie: modlitwa jest ożywczym oddechem dla całej wspólnoty wierzących mistycznego Ciała Chrystusa. Posługa Sióstr, oparta na głębokiej modlitwie i pokornej służbie, jest duchowym zapleczem tego niezwykłego miejsca.

              Kolejne “kartki” internetowej strony naszego Sanktuarium dedykowane są Czcigodnym Siostrom Matki Bożej Miłosierdzia. Obecność Sióstr  w Diecezji Włocławskiej, korzeniami sięgającej początków Kościoła w Polsce,  w Parafii mającej za sobą  ponad siedem wieków historii  i w Sanktuarium, które budzi się do życia – jest obopólnym darem. Niech wszelkie dobro promieniujące z Miłosiernego Serca Jezusa, będzie udziałem Sióstr, Parafii, Diecezji i wszystkich, którzy pielgrzymują do tego miejsca.

ks. Janusz Kowalski
Kustosz Sanktuarium

 

Copyright © 2016 - Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej