Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XII Niedziela Zwykła, 19 czerwca 2016 r.

 1. Dziękując Panu Bogu za Pielgrzymkę Dzieci Pierwszokomunijnych Diecezji Włocławskiej, dziękuję także wszystkim Parafianom zaangażowanym w godne przyjęcie pierwszokomunijnych pielgrzymów: strażakom za poprowadzenie procesji i zabezpieczenie parkingów; Paniom posługującym jak biblijna Maria i Marta w domu parafialnym, „Helence”, na plebanii, w sklepiku i przy wypisywaniu certyfikatów; Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej i Paniom, które przygotowały posiłek dla księży; Stowarzyszeniu „Mamy Wielkie Serca” za posiłek na placu dla dzieci; Panu Dyrektorowi GOK-u i pracownikom za użyczenie sceny dla zespołu; Paniom, które przygotowały posiłek dla Biskupa i najbliższych współpracowników; rodzicom dzieci pierwszokomunijnym; naszym Siostrom, szczególnie S. Marii Józefie i S. Tymotei.
 2. W intencji wszystkich, którzy przyczynili się do godnego przyjęcia białych pielgrzymów zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w najbliższą sobotę. Zapraszamy.
 3. Na adres naszej Parafii wpłynęło podziękowanie od kapituły Papieskiego Dzieła Misyjnego za przekazane ofiary na rzecz Misji świętych, przez dzieci pierwszokomunijne i zgromadzonych na Mszy św. w białym tygodniu.
  Do podziękowania dołączono okolicznościowe pismo i zapewnienie o modlitwie.
 4. W piątek uroczyste zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Zapraszamy na Msze święte: * na godz. 8.15 – Szkołą Podstawową,
  * na godz. 10.00 – Gimnazjum.
 5. Spowiedź święta na zakończenie roku w środę i czwartek od godz. 17.00.
 6. W piątek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. We wtorek dzień imienin biskupa Wiesława Alojzego Meringa, ordynariusza diecezji włocławskiej. W intencji Dostojnego Solenizanta, w tym dniu, sprawowana będzie Msza święta.
 8. Na nowy tydzień niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.

Ks. Janusz Kowalski,
Proboszcz i Kustosz