Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XIII Niedziela Zwykła, 26 czerwca 2016 r.

 1. Pierwsze dni wakacji to ostatnie dni miesiąca czerwca: od poniedziałku do czwartku, Msze św. po południu, poprzedzone będą Nabożeństwem Czerwcowym sprawowanym o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.30. W sobotę Różaniec po Mszy św. porannej o godz. 7.30.
 3. Od 1 lipca Msze św. sprawowane będą w następującym porządku:
  * w poniedziałki, środy i soboty – o godz. 7.30;
  * we wtorki, czwartki i piątki – o godz. 18.00.
 4. W czasie wakacji – w lipcu i w sierpniu – Msze św. w niedziele  sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  W czasie wakacji w niedziele nie ma Mszy św. po południu.
 5. Dokładnie rok temu intensywnie przygotowywaliśmy się do konsekracji nowej części Sanktuarium. W tych dniach między innymi: złocono tabernakulum; w zakładzie kamieniarskim wykonywano tzw. zacheuszki i kamienne kropielnice; impregnowano posadzki na wszystkich powierzchniach kamiennych; cieszyliśmy się nowymi organami na nowej części kościoła; a na plac budowy zwieziono ponad 50 ton kostki granitowej na chodnik wokół świątyni.
  Dzięki wstawiennictwu św. Faustyny to Boże dzieło ujrzało swój szczęśliwy koniec.
 6. Dzisiaj przygotowujemy się na przyjęcie Pielgrzymów Światowych Dni Młodych. Kolejne międzynarodowe grupy zgłaszają pragnienie nawiedzenia Sanktuarium św. Faustyny. W programie „Dni Diecezji Włocławskiej”, przewidziane jest spotkanie w Świnicach Warckich, które odbędzie się w liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny – 22 lipca.
 7. Na letni wypoczynek – wakacje z Panem Bogiem – wyjeżdżają dzieci z naszej Parafii. Dzięki życzliwości wielu ten wyjazd mógł dojść do skutku. Wszystkim tym osobom jeszcze raz pragnę podziękować.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  1) Łukasz Jaszczak, kaw. zam. w Parafii tutejszej i Anna Wielgus, panna zam. w Parafii tutejszej. Zapowiedź I.
  2) Konrad Bednarek, kaw. zam. w Parafii tutejszej i Anna Frankowska, panna zam. w Krośniewicach. Zapowiedź I.
 9. W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na uroczystość odpustową do parafii Grodzisko serdecznie zaprasza ks. proboszcza Aleksander Rybczyński.
 10. Wakacje to także czas szczególnej odpowiedzialności za podejmowane decyzje i wybory. Oby nasza wolność zmierzała zawsze do tego co dobre, piękne i obiektywnie szczęśliwe. Szczęść Boże.

Ks. Janusz Kowalski
Proboszcz i Kustosz