Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XVI Niedziela Zwykła, 17 lipca 2016 r.

 1. Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016, to wielkie święto Miłosierdzia Bożego i Młodych uczniów Chrystusa ze wszystkich zakątków świata. Miłosierdzie Boże i Młodziidą razem. Patronami ŚDM są św. Jan Paweł II i św. Faustyna.
 2. Uroczysta inauguracja ŚDM – we wtorek, 26 lipca; uroczyste zamknięcie – w niedzielę, 31 lipca, Mszą Świętą Posłania Młodych, sprawowaną przez Papieża Franciszka. Obchody ŚDM w Krakowie poprzedzą trwające od 20 do 25 lipca Dni w Diecezjach.
 3. W programie diecezji włocławskiej ważne miejsce zajmuje spotkanie młodych uczniów Chrystusa w rodzinnej parafii św. Faustyny. Spotkanie, planowane na piątek 22 lipca, zatytułowano: Dzień Miłosierdzia. Organizatorzy przewidują, ze w tym dniu Sanktuarium nawiedzi około 2500 osób.
 4. Dla przypomnienia podaje się plan spotkania w Sanktuarium św. Faustyny:
  * godz. 10.00 – 12.00 – przyjazd poszczególnych grup młodzieży do Głogowca;
  * godz. 12.00 – Głogowiec : powitanie, wprowadzenie, zawiązanie wspólnoty;
  * godz. 12.30 – DROGA KRZYŻOWA z domu rodzinnego św. Faustyny do Sanktuarium;
  w drodze młodzież niesie replikę Krzyża ŚDM oraz relikwie św. Faustyny;
  * godz. 14.00 – przybycie do kościoła w Świnicach Warckich:
  przerwa na indywidualną modlitwę i posiłek (kuchnia polowa);
  * godz. 15.00 – UROCZYSTA CELEBRACJA GODZINY MIŁOSIERDZIA
  modlitwie przewodniczy Ksiądz Biskup Wiesław Mering
  ( modlitewne czuwanie na placu przed kościołem, przy ołtarzu polowym ):
  – uroczyste wprowadzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Świętej Faustyny,
  – wystawienie Najświętszego Sakramentu,
  – Koronka do Bożego Miłosierdzia śpiewana, z rozważaniami w różnych językach,
  – Orędzie Miłosierdzia i uroczyste błogosławieństwo;
  * godz. 15.45 – koncert pieśni do Miłosierdzia Bożego w wykonaniu chórów i orkiestr Ziemi Świnickiej;
  * godz. 16.30 – zakończenie spotkania i rozesłanie.
 5. Serdeczne podziękowania dla Pań i Panów, którzy w poniedziałek, wtorek i pozostałe dni minionego tygodnia ofiarnie pracowali przy porządkowaniu placu kościelnego, cmentarza i domku św. Faustyny. Uprzejmie uprasza się o pomoc w sprzątaniu starej i nowej części kościoła. Porządki generalne w poniedziałek, od godziny 10.00.
 6. Na zapytanie naszych Szanownych Pań, które pragną ofiarować domowe wypieki dla Pielgrzymów, pragniemy poinformować, że uprzejmie prosimy o dostarczenie ciasta na plebanię do piątku, do godziny 8.30.
 7. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich Parafin na modlitewne czuwanie Młodych w piątek, 22 lipca. Przybądźmy do domu św. Siostry Faustyny, włączmy się w Drogę Krzyżową i Godzinę Miłosierdzia. Szczególne zaproszenie pod adresem młodzieży Parafii i okolicy, szczególnie zaś kierujemy do tych, którzy w tym roku otrzymali w darze sakrament bierzmowania.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  1) Agnieszka Krysiak, panna, par. tut. i Dominik Grzelak, kaw., par. Dąbie n/Nerem. 2) Krzysztof Koźba, kaw., par. tut. i Sabina Janota, panna, par. Tychy. 3) Łukasz Pecyna, kaw., par. tut. i Agnieszka Lewandowska, panna, par. Krośniewice. Zapowiedź II. 4) Mateusz Cieślak, kaw., par. tut. i Magdalena Kolasińska, panna, par. Szadek. Zapowiedź I.