Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XVII Niedziela Zwykła, 24 lipca 2016

  1. ”Gość w dom – Bóg w dom”. Wszystkim osobom i instytucjom państwowym i społecznym jeszcze raz dziękuję za pomoc w godnym przyjęciu w piątek, 22 lipca, pielgrzymów ŚDM goszczących w diecezji włocławskiej. Dziękuję: Panu Staroście Łęczyckiemu i Wójtowi naszej Gminy, a na ich ręce: Państwowej Policji, Straży Pożarnej i Pogotowiu; Dyrektorowi i Pracownikom GOK-u; Dyrektorowi i Pracownikom Szkoły Podstawowej; Dyrektorowi i Pracownikom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stemplewie; Druhom jednostek OSP Piaski, Stemplew i Świnice Warckie; wszystkim pełniącym służbę na rzecz Pielgrzymów w kuchni i przy wydawaniu posiłków; połączonym orkiestrom, zespołom i chórom. Dziękuję Paniom, które ofiarowały słodkie wypieki; posługującym w „Helence”, sklepiku, w punkcie informacyjnym i tłumaczom. Dziękuję Pani Monice Galankiewicz, Siostrze Marii Józefie, Panu Stanisławowi Oziębłowskiemu i Janowi Pecyna – za pomoc w koordynacji przedsięwzięcia. Jeszcze raz wszystkim w jakikolwiek sposób zaangażowanym: Bóg zapłać.
  2. W najbliższy poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła. Odpust w Wieleninie i jednocześnie pożegnanie dotychczasowego proboszcza Ks. Józefa Waszaka, który odchodzi na emeryturę. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12.00.
  3. Za niespełna dwa tygodnie będziemy gościli Piesze Pielgrzymki:

* w piątek, 5 sierpnia – w godzinach popołudniowych – z Kruszwicy, około 120 osób;

* w sobotę, 6 sierpnia – w porze obiadowej – XXIV Elbląską, około 700 osób.

Pielgrzymkę z Elbląga chcemy tradycyjnie podjąć obiadem. W związku z tym uprzejmie proszę o pomoc w zorganizowaniu posiłku dla pątników zmierzających na Jasną Górę.

  1. Dziękuję za ofiary na obiad dla pielgrzymów ŚDM: mieszkańcom Kolonii III , ul. JP II, Sportowców i Zielonej, Gusina, ul. Kościuszki do cmentarza.
  2. W następną niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – poświęcenie pojazdów po każdej Mszy świętej.
  3. Zapowiedzi: 1) Agnieszka Krysiak, panna, par.tut. i Dominik Grzelak, kaw., par.Dąbie n/N.; 2) Krzysztof Koźba, kaw., par.tut. i Sabina Janota, panna, par. Tychy; 3) Łukasz Pecyna, kaw., par.tut. i Agnieszka Lewandowska, panna, par.Krośniewice. Zapowiedź III. 4) Mateusz Cieślak, kaw., par.tut. i Magdalena Kolasińska, panna, par.Szadek. Zapowiedź II.