Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XVIII Niedziela Zwykła, 31 lipca 2016 r.

  1. W dniu dzisiejszym dobiega końca Pielgrzymka Papieża Franciszka do Polski, ściśle związana ze Światowymi Dniami Młodzieży i 1050 rocznicą Chrztu Polski. Podczas piątkowej Drogi Krzyżowej, w imieniu Chrystusa, Ojciec św. zaapelował do zgromadzonej młodzieży: ” (…) chciałbym bardzo, abyście byli siewcami nadziei”. Oby to orędzie dotarło do dziewcząt i chłopców rodzinnej Parafii Świętej Faustyny.
  2. Nie mogło chyba być lepszego miejsca na modlitwę o pokój na świecie, jak Ojczyzna św. Jana Pawła II i św. Faustyny, tak bardzo doświadczona podczas II wojny światowej; w poniedziałek wspominamy 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dziękujmy więc Miłosierdziu Bożemu za sobotnie wieczorne modlitewne czuwanie Papieża Franciszka i młodzieży świata na Campus Misericordiae. Dziękczynna Eucharystia za ŚDM i całą Pielgrzymkę Papieża, w sobotę, o godz. 7.30, a po niej Różaniec.
  3. W najbliższy piątek, we wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej, przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu nasze Siostry obchodzą swoje patronalne święto. Już dzisiaj życzymy Siostrom Matki Bożej Miłosierdzia wielu łask Bożych, a do życzeń dołączamy naszą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy w tym dniu na modlitwę, na godz. 17.30.
  4. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.00 do 17.00 w starej części Sanktuarium, od 17.00 w nowym kościele.
  5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Zbiega się ona ze świętem Przemienienia Pańskiego. Ponieważ w tym samym dniu będziemy gościli XXIV PP Elbląską dlatego Msza św. będzie o godz. 7.30, a po niej Różaniec. Około godz. 11.00 przybędzie 700 pielgrzymów i zatrzymają się na obiad. Dziękuję Mieszkańcom Głogowca Wieś i mieszkańcom ul. Dworcowej i Zatorza za przeprowadzoną zbiórkę na pielgrzymi posiłek. Dzień wcześniej, w piątek, w godzinach południowych zatrzyma się w naszej Parafii PP Kruszwicka.
  6. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świnickiej zaprasza do uczestnictwa w kolejnym rajdzie rowerowym. Tym razem miejscem docelowym będzie kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Spicimierzu. Wyjazd w niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 10.00 sprzed Sanktuarium. Wpisowe na ubezpieczenie: 5 zł; zapisy u p. Bożeny Wielgus.
  7. Z dużą radością informujemy Pielgrzymów i Parafian, że od kilku dni na autostradzie A2 – przy zjeździe na Uniejów i Dąbie – zainstalowano tablice informujące o Sanktuarium Świętej Faustyny w Świnicach Warckich. Dziękujmy Radnej Powiatu Łęczyckiego, p. Sylwii Prażnowskiej, Senatorowi RP, p. Przemysławowi Błaszczykowi i Posłowi na Sejm , p. Markowi Matuszewskiemu. Dziękujemy także p. Jerzemu Szmitowi, Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz Dyrekcji GDDKiA Oddziałów w Łodzi i w Poznaniu. Modlimy się, aby również na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych jak najrychlej zainstalowano drogowskazy wskazujące drogę do Świętej Siostry Faustyny.
  8. Niech nowy tydzień Miłosierny Bóg raczy  nam błogosławić. Szczęść Boże.