Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XIX Niedziela Zwykła, 7 sierpnia 2016 r.

 1. Od pierwszej niedzieli sierpnia 2016 roku, we wszystkich parafiach diecezji włocławskiej, rozprowadzany będzie tygodnik katolicki „Idziemy”. czasopismo wydawane jest przez diecezję warszawsko-praską. Posiada też dodatek na diecezję włocławską „Ład Boży”. W najnowszym numerze obszerna relacja pielgrzymki Papieża Franciszka do Polski, z ciekawym artykułem księdza redaktora, analizującym to święto wiary. W najnowszym tygodniku zamieszczony jest również wywiad z Biskupem Wiesławem Meringiem „Bogactwo Kościoła”. Czytajmy dobre czasopisma i bądźmy mądrzejsi.
 2. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Włocławską w grupie wędrującej z Dzierżaw. Uroczyste pożegnanie pielgrzymów we wtorek po porannej Mszy św. Zapisy u księdza proboszcza Mariana. PP Włocławska przybędzie na Jasną Górę w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
 3. Jeszcze raz kierujemy nasze serdeczne podziękowania pod adresem wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i wydawanie obiadu pielgrzymów z XXIV PP Elbląskiej. Na posiłku południowym było ponad 400 osób. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej, przeprowadzającym zbiórkę i ofiarodawcom. Bóg zapłać.
 4. Pielgrzymka Papieża Franciszka do Polski pozostanie na długo w naszej serdecznej pamięci. Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży nasze Sanktuarium wciąż nawiedzają grupy, które uczestniczyły w tym święcie wiary. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Parafii, którzy ofiarowanym czasem i talentami służą pielgrzymom. W tej posłudze realizuje się ewangelijne wezwanie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Bóg zapłać za dojrzałe świadectwo wiary.
 5. Zbliża się czwarta niedziela miesiąca sierpnia – w tym dniu obchodzimy 111 rocznicę urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny. Wszystkich Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Przyjaciół św. Faustyny zapraszamy na 28 sierpnia, na odpustową uroczystość . W tym wyjątkowym dniu porządek nabożeństw jest następujący:
  * godz. 8.30 – Msza św.;
  * godz. 10.00 – procesja z relikwiami św. Faustyny z rodzinnego domku w Głogowcu;
  * godz. 12.00 – uroczysta Suma odpustowa;
  * godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia;
  * godz. 17.00 – Msza św. na zakończenie obchodów 111 r. urodzin i Chrztu św. Faustyny.