Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XX Niedziela Zwykła, dn. 14 sierpnia 2016 r.

  1. W najbliższy poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jedno z największych i najważniejszych świąt dedykowanych Matce Bożej. W Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Msze św. sprawowane będą  o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W świątyniach błogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Warto przypomnieć, że szanujący się gospodarz w tym dniu nie wyjedzie z robotą w pole ale z rodziną przyjdzie do kościoła po błogosławieństwo Boże.
  2. We wtorek wspomnienie św. Rocha i odpust w Parafii Chwalborzyce. Na uroczystą Sumę sprawowaną o godz. 11.00 zaprasza ksiądz proboszcz.  Na odpust chwalborski, z Sanktuarium św. Faustyny, wyrusza procesja. Zbiórka przy kościele o godz. 9.00.
  3. Zbliża się 111 rocznica urodzin i Chrztu Świętej Siostry Faustyny. Tradycyjnie główne obchody przenosimy na czwartą niedzielę, która w bieżącym roku przypada na 28 dzień sierpnia. Uroczystą Sumę o godz. 12.00 sprawował będzie i kazanie wygłosi ks. prał. Stefan Spychalski. Mszę św. poprzedzi procesja z relikwiami Świętej. Wyruszamy spod domku św. Faustyny tuż po godz. 10.00.
  4. W wigilię 111 rocznicy urodzin Mistyczki z Głogowca, w Jej domku narodzin, adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek modlitewnego czuwania o godz. 21.00; zakończenie o godz. 5.30. W dzień urodzin, to jest 25 sierpnia, przy ołtarzu polowym w Głogowcu Msza św. dziękczynna. Początek Eucharystii o godz. 8.15.
  5. W tym samym dniu, w południe, początek Integracyjnego Festiwalu „Miłosierne Nutki„. Wystąpi kilkanaście zespołów z województwa łódzkiego.
  6. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uroczystości: brać strażacką – o zabezpieczenie procesji z Głogowca do Sanktuarium, chór „Cantabile” o udział w liturgii.
  7. Służbę liturgiczną dorosłych zapraszamy na spotkanie we wtorek przed czwartą niedzielą, czyli 23 sierpnia, po Mszy św. wieczornej; ministrantów także w tym dniu, na godz. 16.00.
  8. W Roku Miłosierdzia Pielgrzymka Kół Różańcowych Diecezji Włocławskiej do św. Faustyny przewidziana jest na sobotę, 8 października. Uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 sprawował będzie Biskup Włocławski Wiesław Mering. Tuż po godz. 10.00,  wyruszy z Głogowca procesja z relikwiami Świętej Faustyny.
  9. Wszystkich Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Przyjaciół Mistyczki z Głogowca zapraszamy do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny, na wspólne świętowanie.