Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXII Niedziela Zwykła, dn. 28 sierpnia 2016 r.

 1. Sto jedenasta rocznica urodzin i Chrztu Świętej Faustyny wyzwoliła wiele dobroci w sercach wielu osób. Dziękujemy wszystkim Parafianom zaangażowanym w uroczystości, które rozpoczęliśmy w środę nocną adoracją Najświętszego Sakramentu w domku Świętej, w Głogowcu, a zakończyliśmy wieczorną Mszą świętą w Sanktuarium.
 2. Dziękujemy przedstawicielom władz lokalnych Świnic Warckich i Uniejowa, organizacjom społecznym i instytucjom państwowym, strażakom i czuwającym w domku w Głogowcu; posługującym w „Helence”, sklepiku i przy wypisywaniu „Certyfikatów”; organizatorom, obsługującym i wykonawcom festiwalu integracyjnego „Miłosierne Nutki”; chórowi „Cantabile”, służbie liturgicznej dorosłych i ministrantom; naszym Siostrom i Księdzu Kanonikowi. Wszystkim, którym zawdzięczamy zorganizowanie 111 rocznicy urodzin i Chrztu Świętej Faustyny – jeszcze raz wielkie: Bóg zapłać.
 3. W najbliższy czwartek wspominamy 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W intencji poległych i pomordowanych podczas wojny oraz w intencji o pokój na świecie, sprawowana będzie w tym dniu Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 4. Również w czwartek inauguracja roku szkolno-katechetycznego. Msze święte w intencji:  o Boże błogosławieństwo dla społeczności szkolnych, sprawowane będą według następującego porządku:
  * o godz. 8.15 – dla Szkoły Podstawowej;
  * o godz. 10.00 – dla Gimnazjum.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta na rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego w pierwszy piątek miesiąca, od godz. 15.00; Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszy św. wieczornej. W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec po Mszy świętej o godz. 7.30.
 6. Od pierwszego września, Msze święte w niedziele sprawowane będą o godz. 8.30, 11.00 i 16.00. Wieczorną Eucharystię  tradycyjnie poprzedzamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Godzinę Miłosierdzia i Adoracją.
 7. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy całej społeczności szkolnej w nowym roku szkolno-katechetycznym 2016/17. Szczęść Boże.