Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXIII Niedziela Zwykła, dn. 4 września 2016 r.

  1. Najbliższy tydzień obfituje w ważne wydarzenia w życiu Kościoła Włocławskiego:
  2. W sobotę w Bazylice Licheńskiej uroczystość dziękczynna za dar kanonizacji Ojca Stanisława Papczyńskiego, Założyciela Księży Marianów. Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.00 przewodniczył będzie Jego Eminencja Stanisław kardynał Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Na uroczystości dziękczynne zaprasza Kustosz Sanktuarium MB Licheńskiej ks. Wiktor Gumienny.
  3. Na uroczystości dziękczynne z okazji 900-lecia istnienia kościoła parafialnego w Kazimierzu Biskupim zaprasza ks. proboszcz Krzysztof Gąsiorowski.
  4. Gminna Biblioteka Publiczna im. św. Faustyny Kowalskiej i Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich zaprasza do udziału w społecznej inicjatywie „Narodowego Czytania Quo vadis„. Lekturę powieści Henryka Sienkiewicza rozpoczynamy o godz. 10.45, w nowej części Sanktuarium. Honorowy patronat nad „Narodowym Czytaniem” objęła Para Prezydencka.
  5. Od pierwszej niedzieli września Msze Święte niedzielne sprawowane są o godz. 8.30, 11.00 i 16.00. Wieczorną Eucharystię poprzedza wystawienie Najświętszego Sakramentu w Godzinę Miłosierdzia, następnie Różaniec i od dzisiaj – Litania do Świętej Faustyny.