Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXIV Niedziela Zwykła, dn. 11 września 2016 r.

  1. W najbliższą sobotę przypada 77 rocznica zbrodniczej napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. W tym dniu pamiętajmy o wszystkich Rodakach pomordowanych przez komunistycznego okupanta.
  2. W następną niedzielę, na Mszy św. o godz. 8.30, inaugurujemy spotkania rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Pod koniec Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych z racji przypadającego w tym dniu patronalnego święta dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.
  3. W najbliższą sobotę dzieci z kółka biblijnego i ministrantów zapraszamy na spotkanie inaugurujące nowy rok szkolno-katechetyczny. Tradycyjnie rozpoczniemy od Godziny Miłosierdzia, a następnie zapraszamy na ognisko.
  4. W dniu dzisiejszym Brać Strażacka z OSP Stemplew świętuje swoje 50 rocznicę założenia jednostki oraz 40 rocznicę powstania orkiestry dętej przy tejże jednostce. Wszystkim druhenkom i druhom OSP Stemplew składamy najserdeczniejsze życzenia.
  5. Każdego dnia jesteśmy świadkami narastającego ruchu pielgrzymkowego do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny przy naszej Parafii. Wszystkim osobom wspomagającym trud godnego podejmowania Pielgrzymów – serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  6. Dziękujemy także wszystkim wspierającym materialnie prace prowadzone na rzecz renowacji starej części Sanktuarium. Bóg zapłać za powierzane na ten cel ofiary.
  7. Na nowy tydzień niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.