Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXV niedziela Zwykła, dn. 18 września 2016 r.

 1. Osiemnasty dzień września – uroczystość św. Stanisława Kostki, patronalne święto dzieci i młodzieży. Dzisiaj na Mszy św. porannej poświęcenie tornistrów; Godzinę Miłosierdzia połączoną z Różańcem i Litanią do Świętej Faustyny ofiarujemy w intencji dzieci i młodzieży naszej Parafii.
 2. Św. Stanisław Kostka jest także patronem Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W najbliższy czwartek Mszę św. o godz. 12.00 sprawować będą ojcowie duchowni Seminarium, którzy do naszego Sanktuarium przyjadą z kandydatami na pierwszy rok formacji duchowej do kapłaństwa. Zapraszamy na czwartkową Eucharystię wszystkich zatroskanych o powołania kapłańskie.
 3. W najbliższy wtorek wiele osób rozpoczyna nowennę przed uroczystością Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – początek nowenny do Aniołów Stróżów. Nowenna to piękna modlitwa na uczczenie Świętych Patronów.
 4. Zbliża się kolejna Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium Świętej Faustyny. W Roku Miłosierdzia przypadnie na sobotę,
  8 października. Program różańcowego spotkania przedstawia się następująco:
  – o godz. 10.00 – Głogowiec: zawiązanie wspólnoty i procesja z relikwiami Świętej do Sanktuarium;
  – o godz. 12.00 – uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, J.E. Biskupa Wiesława Meringa;
  – o godz. 13.30 – poczęstunek południowy;
  – o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i rozesłanie.
 5. Już dzisiaj uprzejmie prosimy o pomoc w przygotowaniu uroczystości: Brać Strażacką, służbę liturgiczną dorosłych, chór „Cantabile”, Koło Różańcowe naszej Parafii, ministrantów i ich rodziców.