Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXVI Niedziela Zwykła, dn. 25 września 2016 r.

 1. Ostatni tydzień września zapowiada miesiąc różańcowy. Już w najbliższą sobotę pierwsze nabożeństwo ku czci Matki Bożej Różańcowej:
  * w dni powszednie – o godz. 16.30;
  * w niedziele – bezpośrednio po Godzinie Miłosierdzia czyli około godz. 15.20.
 2. W październiku, w dni powszednie, Msze Św. sprawowane będą o godz. 17.00.
 3. W najbliższy czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Św. Faustyna pod datą 29 IX 1936 napisała w „Dzienniczku”, że w tym dniu św. Michał Archanioł powiedział do niej: „Zlecił mi Pan, abym miał o tobie szczególne staranie. Wiedz, że jesteś nienawidzona przez zło, ale nie lękaj się. Któż jako Bóg!” (Dz. 706). W czwartek, po wieczornej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynno-błagalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. W następną sobotę, 8 października, Pielgrzymka Kół Różańcowych do Świętej Faustyny. Jeszcze raz uprzejmie proszę o pomoc w przygotowaniu uroczystości: brać strażacką, służbę liturgiczną dorosłych, chór „Cantabile”, Koło Różańcowe naszej Parafii, ministrantów i ich rodziców.
 5. Program spotkania różańcowego przedstawia się następująco:
  – o godz. 10.00 – Głogowiec: zawiązanie wspólnoty i procesja z relikwiami Świętej do Sanktuarium;
  – o godz. 12.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, J.E. Biskupa Wiesława Meringa;
  – o godz. 13.30 – poczęstunek południowy;
  – o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i rozesłanie.
 6. Od pierwszej niedzieli października – na prośbę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej – Msza św. z udziałem dzieci sprawowana będzie o godz. 11.00. „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie!” – niech to wezwanie samego Pana Jezusa przynagla szczególnie rodziców do osobistego świadectwa wiary i troski o religijne wychowanie potomstwa.
 7. Na nowe dni tygodnia niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.