Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXVII Niedziela Zwykła, dn. 2 października 2016 r.

 1. Wszyscy czciciele Miłosierdzia Bożego i wszyscy przyjaciele Świętej Faustyny mają szczególny tytuł, aby bieżący tydzień przeżywać z wyjątkową wdzięcznością i z wyjątkowym dziękczynieniem w sercach:
 2. W środę – w Kościele świętym na całym kręgu ziemi – wspomnienie liturgiczne Świętej Faustyny. W bieżącym roku przypada ono w 78 rocznicę narodzin dla Nieba Apostołki Miłosierdzia Bożego. W naszym Sanktuarium uroczystość.
 3. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspominamy ten dzień, kiedy przed 78 laty na cmentarzu zakonnym w Krakowie Łagiewnikach zostały złożone doczesne szczątki Mistyczki z Głogowca.
 4. Natomiast w najbliższą sobotę będziemy gościli wspólnoty różańcowe z całej diecezji włocławskiej. Ponawiając apel z poprzedniej niedzieli, jeszcze raz proszę o pomoc w przygotowaniu uroczystości: brać strażacką, służbę liturgiczną dorosłych, chór „Cantabile”, Koło Różańcowe naszej Parafii, ministrantów i ich rodziców. Wzorem lat ubiegłych niech także domostwa Parafian będą odświętnie udekorowane.
 5. Spotkanie służby liturgicznej dorosłych, która została wyznaczona do posługi ołtarza, w środę bezpośrednio po Mszy Świętej.
  Ministranci młodsi i starsi swoją zbiórkę przed uroczystościami mają w najbliższy czwartek, również po wieczornej Mszy św.
 6. W sobotę Msza św. sprawowana będzie tylko o godz. 12.00, a Różaniec odmówimy podczas procesji z Relikwiami z Głogowca. Procesja wyruszy tuż po godz. 10.00 spod domu w Głogowcu.
 7. Program spotkania wspólnot różańcowych diecezji włocławskiej przedstawia się następująco:
  – o godz. 10.00 – Głogowiec: zawiązanie wspólnoty i procesja z relikwiami Świętej do Sanktuarium;
   – o godz. 12.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, J.E. Biskupa Wiesława Meringa;
  – o godz. 13.30 – poczęstunek południowy;
  – o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i rozesłanie.
 8. W piątek, we wspomnienie NMP Różańcowej, na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie Różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św.
 9. Niech przemożne wstawiennictwo Świętej Faustyny wyjedna nam zdroje łask u tronu Miłosierdzia Bożego