Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXVIII Niedziela Zwykła, dn. 9 października 2016 r.

  1. Mając świeżo w pamięci Pielgrzymkę Kół Różańcowych do Sanktuarium św. Faustyny – nie pomijając nikogo – jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom , które poświęciły swój czas dla Jezusa Miłosiernego i zaangażowały się w godne przyjęcie różańcowych pątników.
  2. Dziękuję liturgicznej służbie ołtarza i ministrantom wraz z ich rodzicami; braci strażackiej z trasy procesji i OSP Stemplew za wypożyczenie ławek; dyrekcji Szkoły Podstawowej i paniom, które przygotowały obiad dla księży; Siostrom i paniom za gościnę w klasztorze; wszystkim osobom zaangażowanym w posługę przy domku św. Faustyny, w „Helence”, sklepiku i wypisywaniu certyfikatów; chórowi „Cantabile” oraz czuwającym nad nagłośnieniem placu i świątyni; sprzątającym kościół przed i po uroczystości; naszym Siostrom i Księdzu Kanonikowi. W tym zaangażowaniu wielu można dostrzec praktyczna odpowiedź na ewangelijne wezwanie: „Bądźcie miłosierni jak Ojciec”. Niech Bóg będzie Wam zapłatą.
  3. W najbliższy piątek przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej – święto Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów i wszystkich pracowników oświaty. Uprzedzając tę ważną dla nas chwilę, już dzisiaj pragniemy pamiętać przed Bogiem, a w Dzień Edukacji z wdzięcznością modlić się za naszych pedagogów, ofiarując Różaniec i wieczorną Mszę świętą.
  4. Dzień fatimski przypada w najbliższy czwartek: po Mszy św. wieczornej procesja maryjna wokół kościoła. To już ostatnia w tym roku peregrynacja z figurą Niepokalanej.
  5. Dzisiaj po każdej Mszy świętej można złożyć dar serca na zapowiadaną w ubiegła niedzielę pomoc edukacyjną na rzecz dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Ofiary można składać do puszki wystawionej przy wyjściu z kościoła po prawej stronie.
  6. Niech nowy tydzień opromieni błogosławieństwo Boże. Szczęść Boże.