Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXIX Niedziela Zwykła, dn. 16 października 2016 r.

  1. W minioną sobotę na Jasnej Górze odbyło się nabożeństwo Wielkiej Pokuty. Modlitwa połączona z pokutą za grzechy i przebłaganiem za nałogi polskiego narodu obecna jest w tych dniach w wielu parafiach. Na tę intencję ofiarujmy dzisiejszą adorację w Godzinę Miłosierdzia połączoną z Różańcem.
  2. Odczytany dzisiaj „List pasterski Episkopatu Polski w sprawie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana”, zobowiązuje wszystkie dzieci Kościoła Świętego mieszkające na Ziemi Polskiej, do włączenia się w tę wielką troskę i modlitwę. W związku z tym, począwszy od dzisiejszej niedzieli, nabożeństwa różańcowe kończyć będziemy „Modlitwą do Jezusa naszego Króla i Pana”.
  3. „Kalendarze dla rolników 2017” w formie książkowej są już w sprzedaży.
  4. Zachęcamy Parafian i Pielgrzymów do nabywania „Certyfikatów” upamiętniających Rok Miłosierdzia i przekroczenie Bramy Miłosierdzia.
  5. W związku z tym, że w następną sobotę o godz. 16.00 będzie Msza św. ślubna, Nabożeństwo Różańcowe rozpoczniemy o godz. 17.15; bezpośrednio po Różańcu – Msza.
  6. Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich zaprasza na „Pokaz filmów o tematyce Bożego Miłosierdzia”. Prezentacja filmów: „Pielgrzym” i „Ufam Tobie” odbędzie się w następną sobotę; początek o godz. 18.00.
  7. Dzisiaj przypada 38 rocznica powołania Arcybiskupa Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Zachęcamy do dziękczynnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Godzinę Miłosierdzia. Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II już w najbliższą sobotę.
  8. W najbliższą sobotę, w katedrze włocławskiej, dziękczynne spotkanie modlitewne za Światowe Dni Młodzieży. Uroczysta Eucharystia sprawowana przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, rozpocznie się o godz. 10.00. Chętnych na wyjazd mogą zgłaszać się w kancelarii.
  9. Na nowy tydzień niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.