Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXX Niedziela Zwykła, dn. 23 października 2016 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela nosi tytuł „misyjnej” i rozpoczyna misyjny tydzień. Troskę o ewangelizację świata Pan Jezus kładzie na sercu każdego, kto obrał Go za swego Pana i Zbawiciela. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczamy na potrzeby misyjne.
  2. W dniu wczorajszym w Katedrze Włocławskiej odbyło się diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Świątynia wypełniona była po brzegi młodymi z całej diecezji. Modlitwie przewodniczył Biskup Ordynariusz Wiesław Mering. Wiele ciepłych słów wypowiedziano przy okazji wspomnienia spotkania u Świętej Faustyny w Świnicach Warckich. Jeszcze raz wyrażam wdzięczność wszystkim zaangażowanym w godne przyjęcie pielgrzymów podczas naszego pamiętnego lipcowego spotkania.
  3. We wtorek swoje imieniny obchodzi nasz Czcigodny Ksiądz Senior Kryspin Kaźmierczak. Dobra to okazja do wyrażenia życzliwości. Pamiętając o pełnej poświęcenia posłudze, którą od 5 lat pełni na emeryturze w naszej Parafii i w okolicy Ksiądz Kanonik, już dzisiaj życzymy Dostojnemu Solenizantowi obfitości Bożych łask i ludzkiej życzliwości. W intencji Czcigodnego Solenizanta w dniu imienin sprawowana będzie Msza św. Zapraszamy.
  4. Uroczystość Wszystkich Świętych już w następny wtorek. Msze św. tradycyjnie w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Po Sumie ofiarowanej za zmarłych Parafian, Pielgrzymów i Dobrodziejów Sanktuarium – procesja na cmentarz z wypominkami.
  5. Modlitwa za tych, którzy odeszli z tego świata i zakończyli doczesność, to jeden uczynków miłosierdzia i święta powinność wobec zmarłych. Ofiarując z myślą o nich Mszę św., wypominki, modlitwę, szczególnie różańcową i Koronkę do Miłosierdzia, także dla siebie samych otwieramy drogę do Nieba.
  6. W dobiegającym końca Roku Miłosierdzia, w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny wypisano już kilka tysięcy „Certyfikatów” upamiętniających przekroczenie Bramy Miłosierdzia. Sporządzana przy tej okazji Lista Pielgrzymów Roku Miłosierdzia liczy kilkaset stron. Po zakończeniu Roku Świętego zostanie oprawiona i będzie stanowić pamiątkową księgę.
  7. Z soboty na niedzielę, z 29 na 30 października, przechodzimy na czas zimowy, co oznacza, że wskazówki zegarów przestawiamy o jedną godzinę do tyłu.
  8. Na nadchodzące dni nowego tygodnia niech Miłosierny Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.