Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

XXXI Niedziela Zwykła, dn. 30 października 2016 r.

 1. Jutro ostatni dzień nabożeństw różańcowych. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem ofiarujmy w intencji naszych Drogich Zmarłych.   Początek modlitwy o godz. 16.30.
 2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych – święto dziękczynienia Bogu za rzesze Świętych i Błogosławionych: tych znanych z imienia i tych, o których wie tylko Bóg. To uroczysty dzień wyznania wiary „w Świętych obcowanie”.
  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Po Sumie procesja na cmentarz do pięciu stacji, przy których modlimy się za naszych Drogich Zmarłych wymieniając ich imiona.
 3. W środę Dzień Zaduszny – Miłosierdziu Bożemu polecamy dusze zmarłych prosząc o życie wieczne w Królestwie Boga. Msze św.: o godz. 8.30 i 17.00. Po Mszy wieczornej procesja na cmentarz z wypominkami.
 4. Od najbliższej środy do następnego poniedziałku włącznie, Msze św. w dni powszednie sprawowane będą o godz. 17.00; pół godziny wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec za wiernych zmarłych.
  Pomóżmy duszom czyśćcowym: naszą modlitwą przed Najświętszym Sakramentem skracamy ich cierpienie, a przyjętą Komunią z myślą o nich wypraszamy im Niebo.
 5. Pamiętajmy również, że w oktawie Wszystkich Świętych, każdego dnia, u Tronu Miłosierdzia Bożego można wyprosić łaskę odpustu zupełnego dla jednej wybranej duszy. Pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych, ofiarowana Komunia św. z myślą o nich – to zwykła warunki do otrzymania tej łaski.
 6. We wtorek nasze Siostry, obchodzą swoją 154 r. założenia swojej Wspólnoty Zakonnej. Wszystkim Siostrom Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, życzymy, aby pod płaszczem nieustannej opieki Maryi, z pasją służyły Bogu i ludziom zgodnie z zakonnym charyzmatem. Do życzliwych słów dołączamy pokorną modlitwę.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedzi w piątek od godz. 15.15 do Mszy św. wieczornej.
 8. Pierwsze dni listopada zapowiadają zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia Bożego. Z woli Ojca świętego Franciszka będzie to Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przypadająca na 20 dzień listopada. W związku z tym rekolekcje tradycyjnie przeżywane w Adwencie, rozpoczniemy 13 listopada, tydzień przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za naszego Króla i Pana. Rekolekcje będą dziękczynieniem za Rok Miłosierdzia i przygotowaniem do uroczystej intronizacji. Spowiedź we wtorek 15 listopada.