Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich

Zaproszenie na Triduum Dziękczynienia

Jak podała Katolicka Agencja Informacyjna na Portalu prowadzonym przez Konferencję Episkopatu Polski „Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, nastąpi w niedzielę 13 listopada, tydzień przed zamknięciem Roku Miłosierdzia przez papieża Franciszka. Chociaż Bramy Miłosierdzia zostaną zamknięte w najbliższą niedzielę, Jubileusz Miłosierdzia potrwa do 20 listopada. Odpusty jubileuszowe niezwiązane z symbolicznym przejściem, będzie można uzyskać do niedzieli Chrystusa Króla włącznie. Tego dnia Papież Franciszek zamknie Drzwi Święte Bazyliki św. Piotra w Rzymie, co zakończy Rok Miłosierdzia w całym Kościele” (opoka.news, 12 XI 2016).

Uroczystego zamknięcia Bram Miłosierdzia świątyń stacyjnych otwartych w Kościele Włocławskiej w Roku Jubileuszowym, dokonał Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering. Ceremonia miała miejsce podczas Mszy świętej sprawowanej ku czci Miłosierdzia Bożego w katedrze włocławskiej, w sobotę 12 listopada w godzinach południowych. Bazylika katedralna zgromadziła liczną rzeszę duchowieństwa i świeckich. W wygłoszonej homilii Biskup Ordynariusz zaznaczył, że „Bóg nigdy nie zrezygnuje z miłości do człowieka, pomimo jego braków”. Jednocześnie wskazał na motywy wdzięczności zanoszonej przed tron Boży u kresu Wielkiego Jubileuszu: wśród wielu – dar Światowych Dni Młodzieży.

W łączności z dziękczynną modlitwą Kościoła Włocławskiego za Jubileusz Miłosierdzia, Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny przy Parafii w Świnicach Warckich, zaprasza Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Przyjaciół Mistyczki z Głogowca na Triduum Dziękczynienia. Modlitwę wdzięczności rozpoczniemy w niedzielę, 13 listopada, Mszą św. o godz. 8.30; zakończymy we wtorek, 15 listopada, uroczystą Eucharystią sprawowaną o godz. 17.00. Jako wotum wdzięczności za Rok Miłosierdzia i Najznamienitszą Parafiankę i Córę Kościoła Włocławskiego – Świętą Faustynę, Parafianie ze Świnic Warckich ufundowali pamiątkowy kielich mszalny i naczynia liturgiczne, które posłużą do udzielania Chrztu w Sanktuarium. Kielich mszalny przyozdabiają sceny biblijne: w dolnej części – ze Starego Testamentu, a wśród nich ofiara Abrahama zapowiadająca Ofiarę Chrystusa; w górnej części – z Nowego Testamentu: Narodziny Chrystusa, ustanowienie Eucharystii, złożenie do grobu i Zmartwychwstanie. Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, które wypowiemy w Niedzielę Chrystusa Króla, 20 listopada na wszystkich Mszach świętych.
Rekolekcje miłosierdzia poprowadzi ks. Julian Głowacki, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, rodak z sąsiedniej parafii Wielenin. Z nadzieją spoglądamy na ten święty czas dany nam od Ojca Miłosierdzia.

A oto szczegółowy program Triduum Dziękczynienia w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich: REKOLEKCJI NA ZAKOŃCZENIE ROKU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
I PRZED INTRONIZACJĄ JEZUSA CHRYSTUSA
Świnice Warckie od 13 do 15 listopada 2016 r.

NIEDZIELA 13 listopada 2016
Godz.   8.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych.
Godz. 11.00 – Msza św. dziękczynna za 30 rocznicę założenia Rycerstwa Niepokalanej w naszej Parafii.
Podczas procesji z darami  zostanie ofiarowana odnowiona z fundacji Rycerzy Niepokalanej monstrancja
ufundowana po II wojnie światowej przez ks. prob. Jana Osiecińskiego i parafian,
oraz książeczki do nabożeństw dla dzieci pierwszokomunijnych
Godz. 15.00 – Wystawienie Najśw. Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i Różaniec.
Godz. 16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.

PONIEDZIAŁEK 14 listopada 2016
Godz. 8.15 – Msza św. z udziałem dzieci.
Godz. 10.00 – Msza św. z udziałem młodzieży.
Godz. 11.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych.
Godz. 15.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia.
Godz. 16.30 – Różaniec.
Godz. 17.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.
Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
Godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

WTOREK 15 listopada 2016
Godz. 8.15 – Msza św. z udziałem dzieci.

Godz. 10.00 – Msza św. z udziałem młodzieży.
Godz. 11.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych.
Godz. 15.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia.
Godz. 16.30 – Różaniec.
Godz. 17.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.
Podczas procesji z darami zostanie ofiarowany kielich mszalny Jubileuszu Miłosierdzia i naczynia liturgiczne do Chrztu św. –
wotum wdzięczności Parafian za Rok Miłosierdzia i Najznamienitszą Świętą Siostrę Faustynę.

SPOWIEDŹ ŚW. WE  WTOREK,
PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.