Dnia 18 kwietnia 1993 roku Jan Paweł II wyniósł na ołtarze Kościoła świętego pięcioro błogosławionych. Oto ich imiona: Ludwik z Casorii, Paula Montal Fornes, Stanisław Kaźmierczyk, Angela Truszkowska i Faustyna Kowalska. Uroczystość odbyła się na placu św. Piotra w Rzymie. W wygłoszonej homilii, Papież powiedział m.in. te znamienne słowa:
" Pozdrawiam cię, Siostro Faustyno. Od dzisiaj Kościół zwie ciebie błogosławioną, zwłaszcza Kościół na ziemi polskiej i litewskiej. O Faustyno, jakże przedziwna była twoja droga! Czyż można nie pomyśleć, że to ciebie właśnie - ubogą i prostą córkę mazowieckiego polskiego ludu - wybrał Chrystus, aby przypomnieć ludziom wielką Bożą tajemnicę Miłosierdzia. Tę tajemnicę zabrałaś ze sobą, odchodząc z tego świata po krótkim i pełnym cierpień życiu. Równocześnie tajemnica ta stała się proroczym zaiste wołaniem do świata, do Europy. Przecież twoje orędzie Bożego Miłosierdzia zrodziło się jakby w przeddzień straszliwego kataklizmu II wojny światowej. Zapewne byś się zdziwiła, gdybyś mogła na ziemi doświadczyć, czym stało się orędzie dla udręczonych ludzi tego czasu pogardy, jak szeroko ono poszło w świat. Dzisiaj - tak głęboko wierzymy - oglądasz w Bogu owoce twojego posłannictwa na ziemi. Dzisiaj doświadczasz u samego Źródła, kim jest Chrystus: dives in misericordia. 'Czuję dobrze, że nie kończy się posłannictwo moje ze śmiercią, ale się zacznie' - napisała Siostra Faustyna w swym "Dzienniczku". I tak się stało. Misja Siostry Faustyny trwa i przynosi zadziwiające owoce. W jakże przedziwny sposób jej nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego toruje sobie drogę w świecie i zdobywa tyle ludzkich serc! Jest to niewątpliwie jakiś znak czasów - znak naszego XX wieku. Bilans tego kończącego się wieku, obok osiągnięć, które wielokrotnie przewyższały poprzednie epoki, zawiera także głęboki niepokój o przyszłość. Gdzież więc, jeśli nie w Bożym Miłosierdziu, znajdzie świat ocalenie i światło nadziei? Ludzie wierzący doskonale to wyczuwają! ".
W 28 rocznicę beatyfikacji Siostry Faustyny Kowalskiej, we wszystkich świątyniach świata czytany jest ten fragment paschalnego orędzia z Ewangelii wg św. Łukasza, w którym słyszymy orędzie Pana Jezusa: "Popatrzcie na Moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się (...)". I nieco dalej: "Przy tych słowach pokazał im ręce i bok". (Łk 24,35 nn.).
Niech w tym szczególnym dniu wspomnienia tej szczególnej rocznicy, z otwartego boku Chrystusa spłyną przeobficie strumienie łask Bożego Miłosierdzia i zaleją świat cały, nasze rodziny i parafie, i wszystkich, którzy czytają te słowa. Jezu, ufam Tobie!