Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

"Święty Józef zażądał..."

Wtorek, 16 Marzec 2021 r.

"Święty Józef zażądał..."


          W "Dzienniczku" Świętej Siostry Faustyny jest zapis, który rzuca promyk światła na więzy miłości łączące Mistyczkę z Głogowca z Oblubieńcem Bogarodzicy: 
"Święty Józef zażądał, abym miała do niego nieustanne nabożeństwo. Sam mi powiedział, abym odmawiała codziennie trzy pacierze i raz "Pomnij". Patrzył się z wielką życzliwością i dał mi poznać, jak bardzo jest za tym dziełem, obiecał mi swą szczególną pomoc i opiekę. Codziennie odmawiam te żądane modlitwy i czuję Jego szczególną opiekę" (DZ. 1203). 
          Każdego dnia przed Uroczystością Świętego Józefa, odmawiamy w naszym Sanktuarium Litanię i Akt oddania się w opiekę św. Józefowi. Także wiele rodzin z naszej Parafii, po tegorocznej kolędzie, praktykuje nabożeństwo do Troskliwego Obrońcy Chrystusa. Nawiązując do wspaniałej duchowej tradycji naszych przodków, który za bytności świetlanej pamięci ks. proboszcza Włodzimierza Kostyrko ufundowali witraż dedykowany Świętej Rodzinie, pragniemy w Roku Świętgo Józefa wystawić na placu przy ołtarzu polowym, nieopodał pomnika Matki Bożej Różanej  - pomnik poświęcony Głowie Najświętszej Rodziny. Ten pomnik dedykowany będzie także wszystkim mężom i ojcom, których Bóg obdarzył najszlachetniejszym powołaniem do życia w małżeństwie i rodzinie, aby jak Święty Józef czuwali nad powierzonymi ich opiece i razem z nimi doszli do Królestwa Bożego. Pragnących wspomóc dzieło budowy pomnika: wszystkich mężów i ojców, wszystkie Panie i Panów, którym Czcigodni Rodzice na Chrzcie świętym św. Józefa obrali za Patrona, oraz wszystkich Czcicieli Oblubieńca Bogurodzicy, zachęcamy do dokonywania wpłat na konto Sanktuarium podane na naszej stronie internetowej, z dopiskiem: "Pomnik".
          Spotkajmy się w Sanktuarium Świętej Faustyny w tym uroczystym dniu na Eucharystii, która sprawowana jest o godz. 8.30, 11.00 i 17.00. Wieczorną Mszę świętą poprzedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt zawierzenia św. Józefowi. Przy okazji składamy najserdeczniejsze życzenia umocnione modlitwą, wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którym patronuje Święty Józef; wśród nich Czcigodnym Siostro ZMBM: Józefie - naszej obecnej katechetce i Marii Józefie, która w niedalekiej przeszłości pracowała w naszej Parafii.
          Do artykułu dołączamy kilka zdjęć świętojózefowych z naszego Sanktuarium oraz modlitwę odmawianą codziennie przez Świętą Siostrę Faustynę.

 

Pomnij ...
Pomnij, o najczystszy Oblubieńcze Błogosławionej Dziewicy Maryi,
mój najmilszy Opiekunie, św. Józefie,
że nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek,
kto ucieka się pod Twoją opiekę i błaga o Twą pomoc,
pozostał bez pociechy.
Tą ufnością ożywiony przychodzę do Ciebie.
Nie odrzucaj mojej modlitwy,
przybrany Ojcze Odkupiciela,
ale racz ją przyjąć łaskawie i wysłuchać. Amen.
 

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 

III Niedziela Zwykła,
23 stycznia 2022 r.:
8.30,  11.00  i 16.00

Poniedziałek:
7.30

Wtorek, środa, czwartekpiątek i sobota:
17.00

IV Niedziela Zwykła,
30 stycznia 2022 r.:
8.30,  11.00  i 16.00

 

GODZINA MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.00;
w niedziele
i uroczystości
: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i nabożeństwem różańcowym.
 

 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132