Krzyża i Zmartwychwstania od siebie oddzielić nie można. Krzyż i Zmartwychwstanie - te dwie rzeczywistości zbawcze - nawzajem się warunkują. W Liturgii Kościoła świętego oddajemy cześć Krzyżowi Chrystusowemu równocześnie akcentując i celebrując chwalebne zmartwychwstanie Zbawiciela. Na Krzyż święty patrzymy zawsze poprzez perspektywę zwycięstwa. Krzyż Chrystusa jest drzewem życia, bo na nim Pan Jezus zwyciężył śmierć, piekło i szatana. (zob.: Zwycięzca śmierci, Opole 1984, s. 65-66).
W Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny przy kościele parafialnym pw. św. Kazimierza Królewicza w Świnicach Warckich, Liturgia Triduum Paschalnego sprawowana będzie w następującym porządku:
WIELKI CZWARTEK, Msza Wieczerzy Pańskiej, początek o godz. 18.00.
WIELKI PIĄTEK, Liturgia na cześć Męki Pańskiej, początek o godz. 18.00.
WIELKA SOBOTA, Wigilia Paschalna, początek o godz. 21.00.
Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku, tradycyjnie przydłużona będzie o czuwanie w Ciemicy i przy Grobie Pańskim do późnych godzin wieczornych. Oczekując na Zmartwychwstanie Chrystusa, uobecnione w Liturgii Wigilii Paschalnej, pamiętajmy także o Adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielką Sobotę.
Sobór Watykański II słusznie nazywa Triduum Sacrum "szczytem całego roku liturgicznego", albowiem każda niedziela, każda uroczystość i każda Msza święta sprawowana w dzień powszedni, w Świętach Wielkanocnych odnajduje swój najgłębszy sens i uzasadnienie. Nie ma ważniejszych świąt i wydzarzeń w życiu Kościoła, w życiu wiernych uczniów Pana, jak Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które rozpoczynają się od liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej Wielkiego Czwartku, poprzez Liturgię na cześć Męki Pańskiej w Wielki Piątek, a swoją kulminację znajdują w celebracji Zmartwychwstania Chrystusa w Wigilię Paschalną Wielkiej Soboty.
Zapraszając do obchodów Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa, prosimy, aby pamiętać o przestrzeganiu obostrzeń epidemicznych.