Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Wróciło imię najważniejsze

Sobota, 20 Marzec 2021 r.

Wróciło imię najważniejsze


          Pod datą 15 lutego 1935 roku, wyczytać możemy w "Dzienniczku", że siotra Faustyna przyjechała "do rodzinnego domu na parę dni do umierającej matki". Pan Jezus przez posługę swojej Wybranki, uzdrowił "ciężko chorą, bliską śmierci" (por. DZ.395) Mariannę. Świadkowie tego cudu zgromadzeni w domu rodzinnym w Głogowcu, widząc jak wielki znak uczynił Bóg na ich oczach, na kolanach dziękowali Mu za wyświadczone dobrodziejstwo. Pamiętając z dziecięcych lat i z młodości rozmodlonego ojca, widząc jego żarliwe dziękczynienie, siostra Faustyna zapisała wówczas i tę niezwykłą pochwałę: "Kiedy widziałam, jak ojciec się modlił, zawstydziłam się bardzo, że ja po tylu latach w zakonie nie umiałabym się tak szczerze i gorąco modlić, toteż nieustannie składam Bogu dzięki za takich rodziców". (DZ. 398).
          Kilka wierszy dalej, Mistyczka z Głogowca opisała inne, niezwykłe zajście, które miało miejsce parę dni później w Jej chrzcielnej światyni, w Jej umiłowanym kościółku: "Kiedy tak rozważałam i ubolewałam nad swoją ślepotą, ujrzałam Pana Jezusa jaśniejącego pięknością niewymowną - i rzekł do mnie łaskawie: Wybranko moja, udzielę ci jeszcze większych łask, abyś była świadkiem przez całą wieczność niekończonego miłosierdzia mojego" (DZ. 400).
Czasami pielgrzymi, pytają: - Proszę księdza. Proszę siostry. A gdzie stał wówczas Pan Jezus, w którym miejscu, kiedy objawił się Świętej Siostrze Faustynie? Uśmiechamy się wtedy i mówimy, że nikt tego nie wie, że podłoga była z modrzewiowych desek, że Stasio, który Jej towarzyszył, nie widział tego objawienia... że serdecznie musiał się uśmiechnąć Pan Jezus, kiedy spoglądał na żal, skruchę i serce Siostry Faustyny, płonące miłością... Kto wie, może Chrystus ubrany był wówczas w tę samą szatę jak na Obrazie Miłosierdzia - "jaśniejący pięknością niewymowną"... 
          Z całą pewnością natomiast wiadomo, że Pan Jezus zwrócił się do Siostry Faustyny, nazywając Ją "Wybranką swoją". Kto wie, czy nie jest to najważniejsze imię Mistyczki z Głogowca: imię z Boskiego nadania, imię, w którym zawiera się misja i posłannictwo jakie wyznaczył Świętej Faustynie Król Miłosierdzia. Powołał ją przecież aby przygotowała świat na Jego powtórne przyjście, głosząc Jego Nieskończone Miłosierdzie.
          Cieszymy się przeto, że słowa Pana Jezusa wypowiedziane w tym miejscu do Apostołki Miłosierdzia Bożego, po blisko dwóch latach prac remontowo-budowlanych w starej części sanktuarium, wróciły na swoje dawne miejsce. Podziękowania dla panów: Marcina, Piotra i Adama, za okazaną pomoc.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 

III Niedziela Zwykła,
23 stycznia 2022 r.:
8.30,  11.00  i 16.00

Poniedziałek:
7.30

Wtorek, środa, czwartekpiątek i sobota:
17.00

IV Niedziela Zwykła,
30 stycznia 2022 r.:
8.30,  11.00  i 16.00

 

GODZINA MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.00;
w niedziele
i uroczystości
: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i nabożeństwem różańcowym.
 

 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132