Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Piątek, 09 Kwiecień 2021 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego


       „(…) Córko moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia mego. (…).” (Dz. 699).

       Dnia 30 kwietnia 2000 roku, podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej na Placu św. Piotra w Rzymie, Papież Jan Paweł II ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego, jednocześnie wynosząc do chwały świętych Siostrę Faustynę Kowalską. Od tego pamiętnego dnia, Niedziela Miłosierdzia Bożego gromadzi liczne rzesze spragnionych Bożej łaski i Bożego zmiłowania. Wpatrzeni w Obraz z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”, gromadzimy się w naszych świątyniach, aby zaczerpnąć ze zdroju Miłosierdzia Bożego.

     Tegoroczne obchody Święta Miłosierdzia Bożego, w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich, przebiegać będą w następującym porządku:
Msze św. sprawowane będą o godz. 8.30, 11.00 i 16.00. Wieczorną Eucharystię poprzedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia połączona z Koronką i Litanią do Miłosierdzia Bożego, oraz Różańcem. Ze względu na obostrzenia pandemiczne tegoroczna uroczystość będzie skromniejsza, co oznacza, że między innymi nie przewiduje się procesji z relikwiami Świętej Faustyny z Głogowca do Sanktuarium.
       Zapraszamy do duchowej łączności ze świętującymi Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny, wszystkich, którzy w tym roku pozostaną w swoich domach. Niech wedle obietnicy Pana Jezusa, Króla Miłosierdzia, wyleje się w tym dniu ze źródła Jego Miłosiernego Serca, „całe morze łask”, na tych, którzy szukają Jego Oblicza.

Ps.: W dołączonych poniżej fotografiach, może ktoś odnajdzie wspomnienia z różnych okresów, miejsc i obchodzonych świąt, związanych z Sanktuarium. A może ktoś zobaczy na tych zdjęciach siebie, swoich znajomych, swoje przeżycia, które pomogą przybliżć się do Miłosiernego Serca Pana Jezusa.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 

III Niedziela Zwykła,
23 stycznia 2022 r.:
8.30,  11.00  i 16.00

Poniedziałek:
7.30

Wtorek, środa, czwartekpiątek i sobota:
17.00

IV Niedziela Zwykła,
30 stycznia 2022 r.:
8.30,  11.00  i 16.00

 

GODZINA MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.00;
w niedziele
i uroczystości
: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i nabożeństwem różańcowym.
 

 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132