Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Siostra Rafaela odeszła do Ojca Niebieskiego

Poniedziałek, 17 Maj 2021 r.

Siostra Rafaela odeszła do Ojca Niebieskiego


       Jeszcz wczoraj, w Niedzielę Wiebowstąpienia Pańskiego, w Klasztorze Sióstr i w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich, ks. proboszcz sprawował dwie Msze św. w intencji Siostry Rafaeli: o mężne znoszenie cierpienia w śmiertelnej chrobie i błogosławioną śmierć. Dziś o poranku dotarła wiadomość, że Bóg Miłosierny odwołał Ją do wieczności.
       Siostro Rafaelo. W dniu Twego przejścia z tego świata do domu Ojca Niebieskiego, dziękujemy Wszechmogącemu Bogu za dar Twojego życia. W rodzinnej Parafii Świętej Siostry Faustyny, Mistyczki z Głogowca, zapamiętamy Cię jako Siostrę pogodną, uśmiechniętą, pełną życzliwości dla Parafian i Pielgrzymów; zatroskaną o wspólnotę siostrzaną, Klasztor i Sanktuarium. Mającą zawsze dobre słowo dla każdego, słowo, budzące ufność w Miłosierdzie Boże i niosące nadzieję. Zapamiętamy Cię z Twoich pełnych wymowy obrazów i dekoracji, którymi opowiadałaś o dobroci Bożej i cudzie Świętej Faustyny. Ofiarną troskę o zakrystię, kościółek, kwiaty zdobiące ołtarze... Tak bardzo pokochałaś Apostołkę Miłosierdzia Bożego! Jej portret, namalowany Twoją ręką, będzie na zawsze ozdobą ołtarza z relikwiami Świętej.
       Wierzymy, że Bóg bogaty w Miłosierdzie, przyjmie Cię do swojej chwały i pozwoli Ci zasiąść przy jednym stole w swoim Królestwie z Matką Bożą Ostrobramską, ze Świętą Faustyną, z Twoimi Siostrami z zakonnej wspólnoty i Twoimi bliskimi, którzy Cię poprzedzili w pielgrzymce do Domu Ojca. Dziś, w obliczu Twego przejścia do Pana, z jeszcze większą wiarą wołamy: JEZU, UFAM TOBIE. Niech Bóg przyjmie Cię do swojej chwały.

Ps.: Poniżej zamieszczamy krótką wzmiankę o śp. Siostrze Marii Rafaeli, opublikowanej na stronie internetowej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia (zob.: www.faustyna.pl). Publikujemy także kilka fotografii z naszego Sanktuarium - wspomnienia upamiętnione w obrazie. Można tu dostrzec miłość do Jezusa i Jego Wybranki - św. Faustyny; portret Apostołki Miłosirdzia Bożego malowany ręką Siostry; spotkanie w Krakowie z Kółkiem Biblijnym z 2018 roku; obraz MB Ostrobramskiej namalowany przez śp. Siostrę ...

Ze strony internetowej Sióstr ZMBM: www.faustyna.pl:

     "17 maja 2021 roku o godzinie 9.15 w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach do domu Ojca Niebieskiego odeszła s. M. Rafaela – Małgorzata Jedynak. W Zgromadzeniu służyła Bogu i ludziom przez 35 lat swego życia.
     Przyszła na świat 16 czerwca 1966 roku w Warszawie-Międzylesiu. Z rodzicami – Janem i Agnieszką z domu Ratter – mieszkała w miejscowości Wygoda, diecezja siedlecka. Ojciec był elektrykiem. Ochrzczona została w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Trąbkach 18 września 1966 roku, a bierzmowana 21 grudnia 1980 roku przez bp. Jana Mazura. Po ukończeniu Technikum Plastycznego 26 lipca 1986 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej. W domu generalnym odbyła postulat, a 2 lutego 1987 roku w Krakowie pod kierunkiem s. M. Katarzyny Zakrzewskiej rozpoczęła dwuletni nowicjat. W kaplicy przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Faustyny 2 lutego 1989 roku złożyła pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, a po kolejnych 5 latach – 2 lutego 1994 roku – złożyła śluby wieczyste. W Zgromadzeniu ukończyła dwuletnie Studium Katechetyczne w Częstochowie i dwuletnie Studium Sztuki Liturgicznej w Krakowie. Po pierwszych ślubach pracowała jako wychowawczyni w Zakładzie Leczniczo-Wychowawczym w Częstochowie (1989-1991 oraz 1994-1995), który znała z praktyki nowicjackiej. W tym charakterze posługiwała także w Derdach (1991-1992 oraz 1995-1997), Krakowie (1993 oraz 1997-1998) i Kaliszu (1998-2001). Od 2001 roku oddała się głównie malowaniu obrazów olejnych Jezusa Miłosiernego i św. Siostry Faustyny. Wcześniej pomagała przy malowaniu obrazu beatyfikacyjnego Apostołki Bożego Miłosierdzia, który był czczony także w czasie jej uroczystości kanonizacyjnej. Przez rok taki obowiązek s. Rafaela miała w Derdach koło Warszawy, a potem w klasztorze w Świnicach Warckich (2002-2009), gdzie także dbała o dekorację kościoła parafialnego na różne uroczystości. W tym kościele, który jest Sanktuarium Chrztu i Urodzin św. Siostry Faustyny, w bocznym ołtarzu umieszczono portret Mistyczki z Łagiewnik pędzla s. Rafaeli. Jako zakrystianka przez rok pracowała w kościele parafialnym Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu (2009-2010), a od sierpnia 2010 roku przebywała w Krakowie-Łagiewnikach, pracując w Wydawnictwie „Misericordia”. Ostatnie lata walczyła z chorobą nowotworową, w czasie której przez modlitwę złączoną z cierpieniem wypraszała miłosierdzie Boże dla Zgromadzenia, Kościoła św., Ojczyzny i świata. W tych latach dojrzała jej wiara, nadzieja i miłość. W 55 roku życia w pełni zgodzona z wolą Bożą do domu Ojca Niebieskiego odeszła w obecności modlących się sióstr przy wezwaniach Litanii do Miłosierdzia Bożego. Teraz niech wraz z Maryją, Matką Miłosierdzia i św. Siostrą Faustyną na wieki uwielbia Miłosierdzie Boże!

     Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 20 maja br. o godzinie 12.00 pod przewodnictwem bp. Jana Zająca. Po Eucharystii – ostatnie pożegnanie na cmentarzu zakonnym obok bazyliki".

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU,
25 lutego 2O24 r.:

8.3O, 11.OO i 16.OO


PONIEDZIAŁEK,
ŚRODA i SOBOTA:

7.3O

WTOREK,
CZWARTEK i PIĄTEK:
17.OO

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU,
3 marca 2O24 r.:

8.3O, 11.OO i 16.OO

*    *    *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.OO.
W niedziele
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sankramentu,
Adoracją
i GORZKAMI ŻALAMI.

DROGA KRZYŻOWA:
w piątki o godz. 16.3O.

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132