Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Urodziny Świętej Siostry Faustyny

Środa, 25 Sierpień 2021 r.

Urodziny Świętej Siostry Faustyny


       Modlitewne czuwanie w 116 rocznicę urodzin i Chrztu św. Faustyny, rozpoczęto w IV niedzielę sierpnia uroczystością odpustową w Sanktuarium. Rocznicę urodzin poprzedziła wigilijna Msza święta w Jej ukochanym chrzcielnym kościółku, procesja eucharystyczna do Głogowca i całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w domku Świętej. Na koniec adoracji, o godzinie 5.30, niezwykłe błogosławieństwo w chacie małej - wielkiej Świętej. Poprzedzone Litanią do św. Faustyny, ze szczególnym uwzględnieniem wezwania: Troskliwa opiekunko dusz kapłańskich i zakonnych, módl się za nami. Po deszczowych i mrocznych dniach, Opatrzność Boża ofiarowała gwieździstą noc opromienioną blaskiem księżyca, aby przypominała Matkę Miłosierdzia obleczoną w słońce, z księżycem pod stopami, z wieńcem gwiazd dwunastu ... Za kilka chwil Droga Krzyżowa przy stacjach autorstawa księdza Michała, kapłana archidiecezji warszawskiej. Wreszcie Msza święta przy ołtarzu polowym.
       Plac przy ołtarzu polowym wypełniony wiernymi: mieszkańcy Parafii i pielgrzymi. W misterium Tajemnicy Eucharystii wprowadza zebranych dostojny śpiew zespołu wokalnego "Cantabile". Czytania mszalne, Psalm i Ewangelia ze wspomnienia o św. Faustynia, z dnia 5 paździenika. W płomiennym, dialogowanym kazaniu ks. Michał i ks. Mariusz, z głębikim przekonaniem wskazali, że Miłosierdzie Boże skierowane jest przede wszystkim do rodzin, dla ocalenia człowieka i świata. Ukazali także śmiertelne zagrożenia czyhające na małżeństwa i rodziny oraz lekarstwo na ocalenie. Ku ogólnej radości zinterpretowali nazwę rodzinnej wioski Świętej Faustyny: Głogowiec. "Głogowiec" składa się z dwóch wyrazów: głóg i owce. Głóg to wspaniała roślina o właściwościach leczniczych. Owce Chrystusa w Miłosierdziu Boga odnajdują siłę ocalenia przed zasadzkami świata, który pragnie zniszczyć wiarę w człowieku i wyrwać Boga z jego serca. Rodzinna wioska Mistyczki z Głogowca ma być miejscem, do którego ludzie przychodzić będą po ów "Boży głóg", lekarstwo dające siłę do walki z szatanem, śmiercią i grzechem: po Boże MIłosierdzie. Wspomiano także o starej legendzie opowiadające, że Matka Boża suszyła pieluszki Jezuskowi na krzewie głogu; krzew ma drobne kolce - było to zapowiedzią Męki Syna Bożego, Syna Maryi.
       Uroczyste błogosławieństwo poprzedziła intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Miłosierdzia: w osobistym życiu i w życiu naszych rodzin.
       Każdy kto przyszedł w dniu urodzin Świętej Siostry Faustyny na Mszę świętą w Głogowcu, mógł nabyć pamiątkową książkę autorstwa księży Michała i Mariusza, w zaimprowizowanym sklepiku.

       Poniżej umieszczono skromną galerię fotograficzną z opisanego powyżej czuwania na cześć Jezusa Króla Miłosierdzia i Jego Wybranki - Świętej Faustyny. W następne dni świętować będziemy: Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej i 116 rocznicę Chrztu Świętej Siostry Faustyny. 
       Wielkie rzeczy uczynił nam Bóg. Jemu chwała na wieki.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 XX NIEDZIELA ZWYKŁA,
14 sierpnia  2O22 r.:

8.3O, 11.OO  i 16.OO

Poniedziałek,
Wniebowzięcie
Najświętszej Maryi Panny
:

8.3O, 11.OO i 16.OO.

Środa i sobota:
7.3O.

Wtorek, czwartek i piątek:
18.OO.

 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA,
21 sierpnia 2O22 r.:

8.3O, 11.OO  i 16.OO

* * *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.OO;
w niedziele
i uroczystości
: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i Różańcem.

 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132