Czy zastanawialiścię się nad tym, kiedy tak naprawdę rodzimy się dla Nieba? W godzinę naszej śmierci, czy może wcześniej: w dniu naszych chrzcielnych zaślubin z Chrystusem? Ktoś powie, że nie ma się nad czym zastanawiać. Czy jednak można obojętnością pominąć to pytanie ...
Siostra Maria Faustyna Kowalska, odeszła do Pana po nagrodę w Niebie, dnia 5 października 1938 roku. Ostatnim przystankiem ziemskiej wędrówki była dla niej cela zakonna, w domu zakonnym w Krakowie - Łagiewnikach. Doczesne szczątki Mistryczki z Głogowca spoczywają obecnie w kaplicy zakonnej Sióstr, przy bocznym ołtarzu, w którym znajduje się Obraz Jezusa Miłosiernego.
Liturgia Słowa z uroczystości świętej Faustyny, odwołuje się do Księgi proroka Ozeasza."Tak mówi Pan: - Na pustynię chcę ją wyprowadzić i mówić do jej serca. I będzie mi tam uległa..." (Oz 2, 16b). Czyż na pustynię zakonnego życia nie wezwał Pan naszą Helenkę, aby z dala od zgiełku tego świata, przemawiać do jej serca i odsłaniać przed nią tajemnice swego Miłosierdzia? Czyż jej życie w zakonnej wspólnocie nie było pełne uległości i heroicznego posłuszeństwa wobec woli Bożej? Zaiste, na pustynię wyprowadził Bóg siostrę Faustynę i przemawiał do jej serca. A ona była Mu uległa.
Liturgia Słowa z uroczystości św. Faustyny, odwołuje się także do Drugiego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntia, gdzie między innymi powiedziano: "Jeżeli ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem" (2 Kor 5, 14 nn.). Faustyna, pozostała w Chrystusie, na całą wieczność; w Nim jest "nowym stworzeniem" na wieki. Według słów Króla Miłosierdzia, wypowiedzianych do niej w naszym kościółku, realizyje się Jego obietnica dana jej na trzy lata przed narodzinami dla Nieba:
"Wybranko moja,
udzielę ci jeszcze większych łask,
abyś była świadkiem przez całą wieczność
nieskończonego miłosierdzia mojego" (Dz. 400).
Zapraszamy na modlitewne czuwanie do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny, w dniu, w którym obchodzimy 83 rocznicę zakończenia ziemaskiej wędrówki i przejścia do Nieba Mistyczki z Głogowca. Jak już wcześniej było sygnalizowane, porządek modlitewnego czuwania jest następujący:
* o godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia,
* od godz. 15.20 do godz.16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu,
* o godz. 16.30 – Różaniec, część chwalebna,
* o godz. 17.00 – uroczysta Msza święta.
Poniżej prezentujemy zdjęcia ilustrujące dzisiejszą uroczystość ku czci Świętej Siostry Faustyny. Znajdziemy tutaj obrazki z naszego sanktuarium i klasztoru Sióstr; cmentarz zakonny z Krakowa - Łagiewnik, gdzie na krótką chwilę spoczęły doczesne szczątki Mistyczki z Głogowca; kaplicę z Obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami Świętej, przy których czuwa młodzież i dzieci z Kółka Biblijnego z naszej Parafii; uroczystości jubileuszowe z udziałem wspólnot różańcowych diecezji włocławskiej sprzed trzech lat ...