Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Zaproszenie na dziękczynienie

Sobota, 16 Marzec 2024 r.

Zaproszenie na dziękczynienie


   Trwają diecezjalne uroczystości dziękczynne na zakończenie Nawiedzenia Matki Bożej i Wielkiego Jubileuszu 9OO-lecia Diecezji Włocławskiej. W minioną sobotę w Bazylice Katedralnej we Włocławku, sprawowana była uroczysta Msza św. z udziałem Prymasa Polski, licznie zgromadzonego duchowieństwa i delegacji z poszczególnych parafii. W rodzinnej Parafii Świętej Faustyny, w łączności z całym Kościołem Włocławskim, za Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny i Jubileusz 9OO-lecia dziękować będziemy we wtorek, 19 marca, w Uroczystość św. Józefa. Msza święta sprawowana będzie o godz. 2O.OO, a bezpośrednio po niej Apel Jasnogórski przed ołtarzem Matki Bożej, w starej części kościółka. Serdecznie zapraszamy Parafian i Pielgrzymów.
   Najświętsza Maryja Panna, z Znaku Jasnogórskiej Ikony Królowej Polski, gościła w naszej Parafii przez pięć dni: od 5 do 9 czerwca 2O23 roku. Pierwszego dnia - w umiłowanym kościółku Świętej Faustyny; w kolejne dni - w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Najświętsza Maryja Panna była obecna pośród nas w czasie, kiedy wraz z całym Kościołem świętowaliśmy Uroczystość Bożego Ciała - Tajemnicę obecności Syna Bożego pośród swego ludu, w Najświętszym Sakramencie. To wielki dar. Wszakże Siostra Faustyna, składając swój podpis w "Dzienniczku", do swego zakonnego imienia zawsze dodawała: "... od Najświętszego Sakramentu".
   Dziękczynie Kościoła Włocławskiego za Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej i Wielki Jubileusz 9OO-lecia Diecezji, ukoronowane będzie spotkaniem na Jasnej Górze, które zaplanowane jest na 13 dzień kwietnia. Wśród pątników nie może zabraknąć mieszkańców naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową wyprawę.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
7 lipca 2O24 r.:

 8.3O, 11.OO
i 16.OO

* * *

DNI  POWSZEDNIE:
PONIEDZIAŁEK i  ŚRODĘ:

 7.3O

DNI  POWSZEDNIE:
WTOREK,  CZWARTEK  i  PIĄTEK :

 18.OO

SOBOTĘ,
13 LIPCA,
DZIEŃ  FATIMSKI:

 18.OO
przed Mszą św. - Różaniec,
po Mszy św. - procesja fatimska

* * * * *

XIV NIEDZIELA  ZWYKŁA
14 lipca 2O24 r.:

 8.3O, 11.OO
i 16.OO

*    *    *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
*  każdego dnia o godz. 15.OO.
*  w niedziele
:
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sankramentu
Różańcem i Adoracją

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132