Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Ogłoszenia parafialne, XI Niedziela Zwykła, dn. 18 czerwca 2023 r.

Niedziela, 18 Czerwiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne, XI Niedziela Zwykła, dn. 18 czerwca 2023 r.


1. Przed nami ostatni, pełen tydzień, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, miesiąca naznaczonego szczególną czcią do Najświętszego Sakramentu i Matki Chrystusowej, oraz licznymi grupami pątników nawiedzających nasze sanktuarium.
  W związku z tym kierujemy serdeczne podziękowania pod adresem wszystkich Parafian zaangażowanych w pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych diecezji włocławskiej, z rejonu sieradzkiego i włocławskiego. Odnotowano grupę liczącą nieco ponad 7OO osób. Paniom z koła gospodyń wiejskich i z „Helenki”, które przygotowały południowy posiłek i ciasto dla pielgrzymów; piekarni pana Janiaka, za chleb i bułki; braciom strażakom, za profesjonalne zabezpieczenie trasy i parkingów; osobom obsługującym namioty i sklepik; służbie technicznej nagłaśniającej plac celebry i procesję z Głogowca; naszym Siostrom i służbie liturgicznej. Jeszcze raz wszystkim słowa wdzięczności: Niech Bóg będzie Wam zapłatą.

2. W następną sobotę będziemy gościli drugą grupę dzieci pierwszokomunijnych – tym razem nieco mniejszą, z rejonu konińskiego. Uprzejmie prosimy o pomoc w przyjęciu białych pielgrzymów. Podobnie jak w minioną sobotę: strażaków, panie z „Helenki” - z obiednim poczęstunkiem i słodkimi wypiekami, osoby do nagłośnienia i sklepiku z pamiątkami; ministrantów i służbę liturgiczną. Tradycyjnie wyruszamy w procesji z Głogowca, o godz. 1O.OO; w południe – Msza święta. Zakończenie pielgrzymki po Godzinie Miłosierdzia.

3. W czwartek zakończenie roku szkolnego; zapraszamy na Mszę św. sprawowaną o godz. 8.OO, sprawowanej także w intencji o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

4. W czwartek przypada także dzień ojca; wszystkim tatom życzymy wszelkich łask Bożych, otaczając was serdeczną modlitwą.

5. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; wieczorną Mszę św. poprzedzi nabożeństwo czerwcowe, które we wszystkie powszednie dni tygodnia odprawiamy o godz. 17.3O.

6. Rozpoczyna się czas wakacji: - Pamiętaj w niedziele o kościele. Niech to zawołanie przypomina nam o obowiązku serca względem Chrystusa, który wzywa na Eucharystię. Nawiedzając świątynie i inne miejsca kultu religijnego, nie zapominajmy o godnym ubraniu i zachowaniu.

7. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej organizuje wyjazd do Włocławka, na środę, 28 CZERWCA. Wyjazd związany jest z obchodami 9OO-lecia istnienia diecezji włocławskiej. W programie zwiedzanie katedry i muzeum diecezjalnego, Msza św. i pobyt na tamie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy w sekretariacie szkoły oraz u p. Jeżak, w kiosku. Przewidywany koszt wyprawy: 15O zł. Zapraszamy.

8. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam na każdy dzień nowego tygodnia
i wakacyjne miesiące. Szczęść Boże.

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,
1 października 2O23 r.:
8.3O11.OO i 16.OO

Od poniedziałku do piątku:
17.OO

Sobota,
Uroczystość odpustowa
ku czci Świętej Faustyny
:

12.OO

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,
8 października 2O23 r.:

8.3O, 11.OO i  16.OO

*    *    *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.OO;
w niedziele: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i Różańcem
.
 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132