Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Ogłoszenia parafialne, XVI Niedziela Zwykła, dn. 23 lipca 2O23 r.

Niedziela, 23 Lipiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne, XVI Niedziela Zwykła, dn. 23 lipca 2O23 r.


1. Dnia 1O września br., do chwały błogosławionych męczenników, wyniesiona zostanie rodzina Ulmów z Markowej: czcigodni małżonkowie Wiktoria i Józef, oraz ich siedmioro dzieci, w tym jedno jeszcze nienarodzone. Wszyscy zostali zamordowani przez Niemców, za udzielaną pomoc Żydom, których ukrywali na terenie swojego gospodarstwa. Egzekucję rodziców wykonano na oczach dzieci, w nocy z 23 na 24 marca 1944 roku.
   Beatyfikacja męczenników – rodziny Ulmów z Markowej, koło Łańcuta – jest bez precedensu w historii Kościoła, także z tej przyczyny, że po raz pierwszy na ołtarze zostanie wyniesione nienarodzone dziecię.

2. Wychodząc z kościoła można dziś otrzymać 8O-stronnicową książeczkę, bogato ilustrowaną zdjęciami, pod tytułem: „Rodzina Ulmów. Droga ku świętości”. Zachęcamy do zapoznania się i zaprzyjaźnienia z Tymi, którzy są już w Niebie i orędują za nami przed Obliczem Wszechmogącego Boga.

3. Już niebawem, bo 9 sierpnia, na pielgrzymi szlak wyruszy XXXIII Piesza Pielgrzymka Dzierżawska. Zapisy u ks. proboszcza Roberta Nawrockiego. Więcej szczegółów można wyczytać na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

4. W niedzielę, 6 sierpnia, w porze obiadowej zatrzymają się w naszej Parafii pielgrzymi z Elbląga. Dołączając się do prośby pątników o przygotowanie południowego posiłku, serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na obiad: mieszkańcom Woli Świnieckiej od rodz. p. Szafarzów, Gusina, Świnic-Kolonii I i II oraz ul. Dworcowej i Zatorze oraz ul. Brzozowej. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

5. W minioną niedzielę podano do wiadomości, że z naszej Parafii wpłynęły do Urzędu Gminy Świnice Warckie cztery podania na dotację prac prowadzonych od dłuższego czasu przy renowacji zabytków z naszego kościoła. Dziś z bólem i niemałym rozczarowaniem informujemy, że dwa z tych podań o dofinansowanie zostały odrzucone: na renowację Obrazu Matki Bożej oraz renowację ołtarza. Dwa pozostałe przyjęto: na odwodnienie kościoła i na elewację, na łączną sumę niespełna 24O OOO zł. Poprzeczka na realizację tych projektów jest podniesiona niezwykle wysoko, chociażby ze względu na narzucone limity czasowe, które przy zabytkach będzie trudno zrealizować.

6. Cieszymy się jednak z tego, że parafia Chwalborzyce, na prace prowadzone na zabytkowym cmentarzu, otrzymała 49O OOO zł, a parafia Grodzisko – na kapitalny remont dachu świątyni – także 49O OOO zł.

7. Niech Bóg Miłosierny obdarzy swoim błogosławieństwem nowe dni tygodnia. Niech Święta Siostra Faustyna wspiera swym wstawiennictwem nasze poczynania. Szczęść Boże.

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,
1 października 2O23 r.:
8.3O11.OO i 16.OO

Od poniedziałku do piątku:
17.OO

Sobota,
Uroczystość odpustowa
ku czci Świętej Faustyny
:

12.OO

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,
8 października 2O23 r.:

8.3O, 11.OO i  16.OO

*    *    *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.OO;
w niedziele: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i Różańcem
.
 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132